Обявиха класирането в конкурса за младши съдии
Висшият съдебен съвет обяви класирането в конкурса за младши съдии.
Той е за 20 места в 12 съдилища – седем от тях са в Софийския градски съд, по две са в окръжните съдилища в Пловдив и Варна и по едно са във Враца, Перник, Смолян, Сливен, Ямбол, Разград, Търговище, Габрово и Русе.
Конкурсът за младши съдии беше обявен през януари. Допуснатите кандидати бяха 621, на писмения изпит се явиха 421 души, а 273 от тях бяха допуснати до устния изпит.
Пълни шестици няма. Най-високият бал е 11.83 на Герасим Пенчев (виж класирането тук). Сред класирането не е прокурорката от Сливница Михаела Ралчева, която беше допусната и участва както в този, така и в конкурса за първоначално назначаване в районните съдилища (виж тук).
Първите 40 кандидати имат седем дни, за да подадат декларация за имотното състояние, произхода на средствата за придобиване на имущество и за наличието на частен интерес (образец на декларацията по чл. 19а, ал. 1 от ЗСВ тук).
Документите може да се подават лично или по пощата в деловодството на ВСС.
36
Коментирайте
Виждам в челната 5ца някои хора, които току-що са завършили и не са връзкари със сигурност, защото знам кои са.
Другите по-надолу няма да коментирам, щото връзкарите обикновено се готвят за София.
Не прекалявайте с простотиите, а кажете колко струват местата за нотариус на конкурса през август, които вече са продадени!
А назначихте ли вече Теодора Кюркчиева в РС Велинград, дето на изпита за районни съдии шестичка ѝ писа съдия Коюмджиева, която заседава с мъжа ѝ в един състав ? Кажете бе, гьонсурати от ВСС ?
Ейй, ако то ва е вярно, много мирише, ама много…! Можеше да я преместят в другата комисия да няма за какво да се твърди опорочена процедура и недаден, а дължим отвод.
Излезе цяла статия по въпроса. И не е само Кюркчиева е връзкарката, а най-малко 90 процента от спечелилите, ако не и всички.
Кюркчиев май е осъждал като съдия Lupa.bg. Четох му решението по гр.д. № 6262/2021г. То си е публикувано и може да го видите. Хейтът сега явно е кампания на отмъщение от страна на „журналистите“ от тази медия лично срещу него. Като не са взели заплати след издадения изпълнителен лист срещу работодателя им и пишат, за да си направят сметка колегите му, да не смее да ги осъди още някой. Свобода на словото 🙂
Важното в случая е дали информацията в статия е вярна. А тя е вярна на 100 процента.
Дали? Вярна, сигурно колкото е вярна тази информация в статията на осъдителното решение на Кюркчиев. Чудя се, колко ли струва днес поръчкова статия за „наказание на съдия“ в подходящия момент? А колко ли струва поръчкова статия за елиминиране на конкурентки в класирането? Я да разгледаме списъка, че да видим кои ли може да са „знаещите истината“.
Придържайте се към фактите. А те са, че имаме крещящ конфликт на интереси. Кюркчиева е изпитана от съдийката, с която мъжът ѝ правораздава в един състав. Сори, ама и тримата нямат моралното право да са в съдебната система. Айде гит бурада.
Гит Бурда на хубав турски. Хич биля не е трудно да се сетим кой го е написал.
😉
Мисирки 🙂
Докато се бълват всякакви Юридически факултети в страната… нещата ще са падение. Едно време бяха два – в Софийския университет и в Полицейската школа. А сега цели 7! И за какво?! Да се правят далавери и пари! Оставете примерно три юридически Факултета – СУ, УНСС и ПУ! Другите – аут!
БЕЗ УНСС! Велико Търново и Бургас да останат! Как така ИКОНОМИЧЕСКИ университет ще подготвя юристи?!
Вторият Университет в България, след СУ, в който започва да се преподава правни науки, е УНСС. Основан през 1920 г. Като Свободен университет за политически и стопански науки, още в същата година започват да се преподават правни дисциплини на бъдещите икономисти. Не забравяйте, че един от основателите, е именно юрист- академик Петко Стоянов – професор по Финансово и данъчно право и виден български политик и интелектуалец. Все пак право без икономика Не може! Както и обратното. Не се изказвайте неподготвени. А и ЮФ на УНСС в много отношение е много по-напред от ЮФ на СУ.
С уважение към дейността и дипломираните колеги от ЮФ на УНСС, но в София трябва да има един ЮФ – този на СУ.
ЮФ във ВТУ е първият извънстоличен юридически факултет и е в старата столица. Също трябва да остане.
И още един ЮФ във Варна или Бургас (без значение, стига да е на морето).
По този начин ще има по един ЮФ в Западна, Централна и Източна България. Три ЮФ за България са напълно достатъчни.
Ха-ха! Какъв е този морски критерий?! 😀 Трябвало задължително да има един ЮФ на морето. А защо тогава да не е задължиъелно да има и поне един ЮФ на Дунава (примерно в Русе, където си го има), един ЮФ до накой връх на Стара планина, един ЮФ до връх Мусала или до Белоградчишките скали? Може и един ЮФ някъде в долината на розите, защото България е известна по света с розата си. 😀
Хахах, комплексарско изказване.
ум няма студент става
утре носете съответната сума
тръгнал да се мери ссъс СУ 😀 😀 😀
От т.нар. „Полицейска школа“, а иначе ВИПОНД-МВР или сега АМВР излизат едни от най-добрите юристи, докато с там е било възможно да се учи право в пълен обем! Животът го е доказал! Всичко друго е безсмислен хейт! Защо МВР се е отказало от тази възможност, един господ знае. Може би, за да даде шанс на кадрите на другите университети да се реализират!?
Брачедите на Чолакуф класираха ли се. Ако не са-СК на ВСС и ВАС след това ще ви кажат, че конкурса е опорочен, както ПК направиха с конкурса за първоначално назначаване на прокурори в районните прокуратури.
Придвидливо вече класираните не се пишат с трите имена, за да не лъснат чии деца са
Поредните парашутисти.
Като навсякъде. Дано поне да работят съвестно.
Нищо ново под сшънцето.
Успех им желая.
Браво!
Младши, старши – все един дол дренки
Дано са учили. Ма като гледам 51 университета в страна с 6 милиона население… трябва да са общо 6, не 51. От там и нивото е потресаващо ниско.
На тати принцеската или принца да стане и той „юистче“
Поредняи нагласен конкурс!
То ще се чуе…
Сигурен съм че 90% от класираните са съдебни помощници основно в София, тук там някой не е.
Да се надяваме, че всичко в конкурса е преминало по правила
Има ли връзкари? Наши хора има ли?
И питаш. Както обикновемо.
Хубаво
Какво стана със следователския? Резултатите нещо се бавят и защо ли?