Конституционният съд обяви конкурс за правни експерти
Конституционният съд (КС) обяви конкурс за правни експерти. Свободните места са четири.
Изискванията към кандидатите са да са правоспособни юристи, да владеят английски писмено и говоримо и да имат добри компютърни умения.
Не се иска минимален професионален опит, което прави позициите подходящи за млади юристи.
Минималната заплата за длъжността е 1760 лв. А срокът за подаване на документи – 22 март 2021 г.
Освен документите, които трябва да бъдат представени (всички изисквания виж в пълния текст на обявата тук), кандидатите ще бъдат пресявани чрез писмена разработка, свързана с практиката на Конституционния съд. А след това и чрез интервю.
То ще бъде проведено от комисия от четирима конституционни съдии. Неин председател ще е Павлина Панова, а членове Надежда Джелепова, проф. Атанас Семов и Красимир Влахов. Четиримата станаха конституционни съдии при последната ротация и най-дълго ще работят с правните експерти, които бъдат назначени и затова именно те ще извършат подбора.
Основната задача на правните експерти е да подпомагат съдиите в КС при изготвянето на актовете на съда. Целта е с новите назначения вече всеки конституционен съдия да има такъв.
Документите се подават в сградата на Конституционния съд на бул. „Княз Дондуков“ № 1, служебен вход, всеки работен ден от 10:30 ч. до 16 ч.
23
Коментирайте
Не е точно така, това е една много добра стартова заплата, предвид че не се иска професионален стаж. По адвокатските кантори положението е плачевно и силно ме съмнява да се плащат по 2000 лв. на рецепционистка (предполагам има 1-2 изключения все пак), в действителност в адвокатските кантори дори дипломирани юристи работят почти на минимална заплата, да не говорим какво е положението при „стажуването“ (в предвод – човек за всичко) на студентите… Заради това повечето млади юристи се насочват към държавния сектор и заплати като тази посочена в обявявата на КС (имайки предвид, че поне те осигуряват на реалния доход, в… Покажи целия коментар »
Панова е успешна съпруга на ВКС. И екстоталитарна прокурорка, префасонирана в съдия. Джелепова е изборна цикаджийка, която успешно допринесе за звездното ниво на настоящия изборен процес и демократичните ни достижения – под 7 млн. от 9 млн. преди има-нема 30 години. Семов е тесен специалист по упадъчното европейско право /и на ЕС/, по примера на баща си зает с Япония като за Япония! Влахов е без коментар – ГЕРБ, ГЕРБ, Цв.Цв.
А ти, приятелю, си очевиден трол 🙂
Изключително некомпетентна и омразническа реплика.
Английският от 1 януари е никакъв в ЕС. Все още е един от езиците на ООН. Не е „език на правото“. Но за сметка на това е упадъчен, за сметка на мандарин. Но за „великият съд“ е важен. Поне да беше френски, та да се посмеем, а сега ни остава само да тъпеем!
Абе не е само да минаваш. Направо си се и изсра.
Ясна е работата. 98% от „дейността“ на този „съд“ ще премине от „съдиите“ /вече има и такива завършили Витошката Магнаура/ към обслужващия персонал. Но и персонала требе да е квалифициран по тертипа Цецооу /най-видният репресиран политик (И МЪЧЕНИК) от българската съдебна система/. Така, така. Сталинската бюрокрация е некомпетентност ще ни се струва като детска игра в сравнение с гербаджийската кадрова политика, достигнала невиждани висоти – аристокрацията да обслужва галфонщината!
ИСКАМЕ ОЩЕ ДИПЛОМАТИЧЕСКИ ПАСПОРТИ! ОЩЕ, ОЩЕ И ОЩЕ!
Добра стартова заплата! Браво.
Е, нали имат много работа, та на всеки магистрат по един експерт.
Да не мислите, че им е много лесна работата?
Късмет на кандидатите. На всички
Успех. Толкова млади юристи са или без работа, или са на неподходящо място.
Добре е, че щристите ще вземат стартова заплата почти 2000 лв. Малко и там да има възнаграждания, като в IT сектора
Мани бе. Юристите са учили бая време за да идат на тия пари. В IT сектора се раздават тия пари на 19-20 годишен, започнал ей сега работа.
Имам теория. Глад за програмисти има, защото се бълват масово приложения сега. Всяко приложение изисква от теб да у позволиш да има достъп до снимките тим информацията ти и най-вече да те локализира. За какво и е на една игра примерно да ме локализира къде съм. Обаче това е факт. А кой има интерес от това да се знае във всеки един момент, всеки един човек къде се намира. Без тия дето нямат достъп до интернет де. Но и за това са се погрижили. Ще изстрелят огромен брой сателити в космоса за да имаме всички безграничен и безплатен интернет. Та… Покажи целия коментар »
Не навсякъде е така обаче.
Хубаво е, че поне тук минималната заплата е голяма
Чакай, че то голям глад за юристи стана. И в парламента искат да влизат повече юристи.
Желая успех на всички, които ще се кандидатират
Ах, имах една хахава юристка, която можеше да се кандидатира, но тя не знае английски
Желая успех на всички
Успех на кандидатите
И колко е тази „стартова“ заплата реално, след като се обложи? С начисленията, дори допълнилтелните придобивки, като пари за дрехи, 13 заплата и разни други облаги, присъщи за „автономните системи“, пак няма да достигне нетни 2000 лв. Не, че е малко за стандартите на България, но и конкурсът хич не е елементарен – на тази длъжност работят предимно млади учени и доктори по право. За 1600 лв. стартово в джобчето. А номенклатурниците по високите държавни позиции, особено изборните, по цял ден четат вестници и гледат „Дискавъри“ в кабинетите, за да обогатят всестранната си компетентност, се радват на безотчетни заплати и… Покажи целия коментар »