КПКОНПИ спечели окончателно делото за 160 000 лева срещу Панайот Рейзи
Комисията за противодействие на корупцията и за отнемане на незаконно придобитото имущество (КПКОНПИ) спечели окончателно делото за конфликт на интереси срещу бившия кмет на Созопол Панайот Рейзи за 160 000 лева.
Решението на антикорупционната комисия за установен конфликт на интереси е окончателно потвърдено от Върховният административен съд (ВАС), съобщиха от КПКОНПИ.
“Обжалваното решение е валидно, допустимо и правилно“, постановява ВАС, като потвърждава решението на Административен съд в Бургас.
Проверката на КПКОНПИ установи, че Рейзи е бил в конфликт на интереси в различни периоди между 2018 г. и 2019 г., когато е подписвал платежни нареждания за финансирането на местния футболен клуб с пари на общината, като в същото време е бил член на Управителния съвет и председател на сдружението.
Това беше установено на две съдебни инстанции, като съдиите констатираха, че общинският бюджет е бил ощетен със 155 000 лева, а отделно беше потвърдена и наложената от КПКОНПИ глоба от 5 000 лева.
“С процесното решение в оспорените му части КПКОНПИ, след като е установила конфликт на интереси, правилно е приложила административно наказателната разпоредба на чл. 171, ал. 1 от ЗПКОНПИ и е наложила на лицето „глоба“ в минималния установен от закона размер на 5000 лева… Законосъобразна последица от установения конфликт на интереси е и постановеното на осн. чл. 81, ал. 2 от ЗПКОНПИ отнемане на сумата 155 000 лв., представляваща получената материална облага, в резултат на установения конфликт на интереси. Чрез разпоредбите на чл. 81, ал. 1 и 2 от ЗПКОНПИ законодателят цели да премахне неблагоприятните за обществото последици от установения конфликт на интереси. Логиката на установените с чл. 81, ал. 1 и 2 от ЗПКОНПИ правни последици е да не се допусне получаване в частен интерес на облага в резултат на действие, извършено при условията на конфликт на интереси.“, се казва в решението на ВАС.
Преди 4 години Панайот Рейзи беше обвинен и в присвояване на над 2 млн. лева заради десетки случаи, в които е плащал с пари на общината за ремонтни дейности, но парите отивали при човек, който нямал нищо общо с фирмата изпълнител.
18
Коментирайте
Созопол изоставен от Неврокоп. Бледи спомени и дебели пликове, останаха за един от двамата.
Много гшупаво от негова страна. Естествено, че ще го хванат.
Поредният, който спекулира със служебното си поможение.
И плаща на негови хора, ама с общински пари.
Да продължава все така Конпито
Като знам как мислят масата нвобразовани хора в страната, вероятно въпреки тези факти си харесват Рейзи и биха го избрали пак за кмет.
Такъв тип хора биха гласували и за Борисов отново.
Не е зле, че са му разкрили кривите схеми
Много родни клубове си продължават политиката на планова икономика от преди 89та година. Завода или държавата им наливат пари и не е нужно да развиват успешен бизнес модел – да се издържат на база фенове, продажба на билети и фен артикули. Ако ходят по 200 човека на мачовете на Созопол, Каварна и Несебър, а по 1000 на Хебър и Ботев Враца, то няма смисъл да съществуват тия клубове. Че и държавата да им дава пари.
Добре е, че има някаква справедливост.
На фона на кражбите в страната, този си е кокошкар
Да. Но така и не успяха да осъдят действащ политик.
Така и КПКОНПИ се отчете с голяма дейност. Но тия дето са връткали схеми за милиони няма как д бъдат хванати
Правилно.
Според мен това е било недомислица от кмета. Но никой не му е виновен
Според мен пък си е негова схема.
Тия общински футболни клубове са голям разход за държавата. А полза за обществото често няма
It is one of the best site that I have visited.
kfc com survey