Окръжният съд в Благоевград определи мярка за неотклонение „задържане под стража“ на петима обвиняеми за участие в организирана престъпна група за разпространение на наркотици.

Огнян Атанасов, наричан Петричкия Ескобар, братята Асен и Антонио Андонови, Александър Славчев и Илиян Миланов бяха арестувани преди два дни след сделка с 5 кг кокаин.

Атанасов е осъждан в Гърция за наркотици, лежа и в наш затвор, но в края на 2022 г. бе помилван от президента заради влошено здраве и излезе на свобода.

Съдът прие, че са налице и трите предпоставки за най-тежката мярка – обосновано предположение, опасност от укриване и извършване на престъпление по отношение и на петимата обвиняеми.

Лицата са обвинени в това, че от началото на 2023 г. до 18.02.2025 г. на територията на област Благоевград, са участвали в организирана престъпна група.

Определението на Окръжен съд-Благоевград може да се обжалва в тридневен срок пред Апелативен съд-София, в случай на жалба или протест заседанието е насрочено за 27.02.2025 г.

Тази публикация е част от ежедневния преглед на печата на правна тематика

Коментирайте

avatar