Съдът в Барселона ще се произнесе по делото на най-титулувания футболист в света Дани Алвеш през есента. Той е обвинен в изнасилване. Испанските издания Sport.es и El Periodico съобщават, че присъдата по това дело ще бъде обявена през есента на 2023 г. – през октомври или ноември. Отбелязва се, че преди това ще има финално заседание, на което ще бъдат изслушани версиите и на двете страни.

Алвеш беше арестуван на 20 януари. Предполагаемата жертва на футболиста съобщи, че той я заключил в тоалетната на нощен клуб „Сътън“, където я бил и изнасилил. Лекарите потвърдиха, че момичето има наранявания, показващи съпротива.

Алвеш стана шампион на Франция, Италия, Испания и спечели националните купи на тези страни. Като част от бразилския национален отбор защитникът спечели Олимпийските игри и Световното първенство за младежи, а също така и Копа Америка и Купата на конфедерациите по два пъти.