Няма доказателства висши български политици да са свързани с обвинените в шпионаж сънародници в Лондон. Това коментира Виктор Якимов, който е адвокат на двама от обвинените.

Според него това е нарочно внушение на прокорора, за да може, ако обвинените бъдат върнати в България за изтърпяване на наказанията си, да не могат да потърсят помилване от президента. Преди дни в изданието „Индипендънт“ излезе информация, че в показанията на обвинените се говорило за измама на президентските избори през 2021 г.. От президентската институция категорично отхвърлиха обвиненията.

„На нас ни беше предоставено едно резюме, по което ще се движи обвинението в около 220 точки, в което са упоменати всички деяния, в които ги обвинява английската прокуратура и ви уверявам, че в тези 220 точки никъде не се споменава никой свързан с управлението на България, камоли президента“, коментира пред БНТ Якимов.

Тази публикация е част от ежедневния преглед на печата на правна тематика

Коментирайте

avatar