„Горският трол“, спрял събарянето на незаконния ловен хотел на Румен Гайтански, иска 51 360 лева от „Юртоп инвест“ – фирма, която няма общо с въпросната незаконна сграда на брега на язовир „Искър“. Преглед на документите на „Форест трол“ показва още твърде интересни детайли.

Например, че фирмата е декларирала, че няма дейност през 2021 година, когато е подписала договора, заради който е завела дело в Пернишкия окръжен съд. Екип на „По света и у нас“ потърси както единия от управителите на фирмата, така и съдийката Росица Велкова издала скоростно обезпечителната заповед и спряла събарянето.

Въпросът е от особена важност, тъй като на 3 януари 2021 г. фирмата е сключила договора за довършителните работи, но е декларирала, че през същата година дружеството не е извършвало дейност, не е имало приходи и не е правило разходи. Също така не е подавало и финансови отчети за дейността си, освен през 2018 година, когато е основано. Въпреки че Окръжният съд в Перник има служебен достъп до данните, които сочат, че фирмата няма дейност в периода, за който претендира задължение, съдия Росица Велкова приема за достатъчно приложения към Исковата молба договор от неделния 3 януари 2021 година и издава обезпечителна заповед.

Телефонът, на който би трябвало да отговоря съдия Росица Велкова, е 52, ще я потърсим.

В днешния ден съдия Велкова би трябвало да е в съда, защото според графика, в по-ранните часове има да гледа две граждански и едно търговско дело.

Очевидно в разгара на работния ден съдия Велкова не отговаря на служебния си телефон.

Привидно фирмата „Форест трол“ няма общо с Румен Гайтански. От търговския регистър обаче става ясно, че адвокатът, който е подал заявлението за регистрацията на търговското дружество през март 2018 година е същият, който подава документите и на фирмата „Био майнинг“, която се управлява от Гайтански и е собственик на незаконния ловен хотел край яз. „Искър“.

Тази публикация е част от ежедневния преглед на печата на правна тематика

Коментирайте

avatar