От затвора Пъф Деди се опитвал да подкупи свидетели и да опорочи съдебните заседатели
Това твърдят прокурори в ново съдебно дело
Шон „Диди“ Комбс, известен като Пъф Деди, продължава да се опитва да възпрепятства разследването на федералното правителство по делото му за трафик на хора с цел сексуална експлоатация и се опитва да накърни състава на съдебните заседатели дори докато е във федералния затвор, твърдят прокурорите в ново съдебно дело, пише Си Ен Ен.
Прегледът на записи от разговори в центъра за задържане разкрива, че Пъф Деди е използвал телефонните акаунти на поне осем затворници, за да избегне предполагаемото наблюдение, твърдят прокурорите.
Те казват също, че е плащал на затворниците чрез посредници в нарушение на правилата.
Комбс също така се е свързвал с определени лица, които не са включени в одобрения списък за контакти, и е използвал неоторизирана система на трета страна, за да изпрати „стотици текстови съобщения“ на десетки лица, включително такива, които не са включени в списъка, заявиха прокурорите.
Новите обвинения бяха разкрити в съдебно дело късно в петък, когато федералните прокурори твърдят, че Шон Комбс не трябва да има право на ново изслушване за освобождаване под гаранция. Адвокатите му отказаха коментар. Той трябва да се яви отново в съда в петък.
Пъф Деди е настанен в център за задържане в Бруклин, където очаква съдебен процес по обвинения в трафик на хора с цел сексуална експлоатация, заговор за рекет и проституция. Той не се признава за виновен.
През изминалата година Комбс също така е обвинен в множество граждански дела в сексуално насилие или други неправомерни действия, които той отрича.
Прокурорите твърдят, че музикалният магнат се е опитал да се свърже с потенциални свидетели, включително обвинители, с цел да ги изнудва да запазят мълчание или да дадат показания, които да помогнат на защитата му.
„Откакто обвиняемият е задържан, той продължава да се опитва да избегне наблюдението на правоприлагащите органи, да влияе корупционно върху показанията на свидетелите и да атакува допълнително честността на това производство“, казват прокурорите.
Те твърдят още, че е организирал кампании в социалните медии, които, по собствените му думи, са имали за цел да опорочат състава на съдебните заседатели. Положил е усилия за публично изтичане на материали, които смята за полезни за делото си, и се е свързал със свидетели чрез трети лица.
След ареста на Шон Комбс през септември прокурорите многократно заявяват, че правителственото разследване срещу него продължава и е активно.
На два пъти на Комбс е отказвано освобождаване под гаранция – първо от магистратския съдия, пред когото се е явил, и след това от първоинстанционния съдия, на когото е възложено делото. Този съдия си направи самоотвод и делото бе прехвърлено на друг.
В петъчната си жалба срещу подновената молба за освобождаване под гаранция прокурорите твърдят, че Комбс „повтаря същите аргументи“, отхвърлени от двамата предишни съдии, и че „обвиняемият не предлага нищо ново и съществено, което да оправдае трето изслушване за освобождаване под гаранция“.
Конкретните примери за това как Комбс се е опитвал да предаде послания на обществеността, за да подкрепи обещанието си за невинност, са зачеркнати в документацията.
Тази публикация е част от ежедневния преглед на печата на правна тематика
Коментирайте