Обявиха класирането в конкурса за младши прокурори
Висшият съдебен съвет обяви класирането в конкурса за младши прокурори.
Пълната шестица е само една – на Калина Трифонова (виж класирането тук). Има и не малко оценки, които близо до максималния бал от 12 точки (две пълни шестици от двата изпита).
В края на януари Прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет (ПК на ВСС) обяви конкурс за 29 места за младши прокурори – 12 са в Софийската районна прокуратура, три в РП-Варна, по две в районните прокуратури в Благоевград и Пловдив и по една в Кюстендил, Ихтиман, Ботевград, Пазарджик, Стара Загора, Хасково, Велико Търново, Русе, Бургас и Сливен.
Документи подадоха 903-ма, от които допуснати до конкурса бяха 892-ма души.
На писмения изпит се явиха 652-ма кандидати, като 413 от тях стигнаха до устния изпит.
Първите 58 от класираните кандидати имат 7-дневен срок да подадат лично или по пощата, в деловодството на ВСС на хартиен носител имуществена декларация и за наличието на частен интерес по чл. 19а, ал. 1 от Закона за съдебната власт на хартиен носител. Образец на декларацията може да бъде намерен на сайта на ВСС (виж тук).
59
Коментирайте
Хейтърс гона хейт, честита на всички!
Милиционери, инсталирани като магистрати. Тройкаджии, под прикритието на магистрати. Също и лица с диплом по право от морския ,или техническия, или икономическия, или планинския ВУЗ-допуснати да магистратстват. Оказва се,че диплом с висок успех от Университета(с гл.б.) не струва нищо. Диплом от ЮФ на СУ , с отличен успех осигурява далеч по-слаба реализация. В съдебната система например планинския и морския ВУЗ, бившия ЮФ от един технически ВУЗ в пограничен регион, милиционерското училище-това пък е категорично предимство за инсталиране в областта на административното правораздаване, и в милиционерския съд и прокуратурата-там са роднина, милиционер, не е казано в този ред, или с ниски… Покажи целия коментар »
И как става този фирм-лице, тройкаджия от следването, тройкаджия от държавни изпити да получи шестица на изпита. Лицето е показало неназнание в университета, и му се позволява да решава човешки съдби? За сравнение-в СГС за да станеш съдебен помощник конкурсно условие е успех поне 4,5. За да станеш магистрат-такова условие няма-излиза,че да станеш магистрат е по-лесно, то на тази кандидатка вратите да стане помощник са завинаги затворени. Помощник не може да стане никога, ама виж-магистрат .-може. Вие бихте и си правили зъбите при зъболекар тройкаджия, бихте ли се оперирали при оператор-тройкаджия, бихте ли си построили къща по проект-на архитект тройкаджия.… Покажи целия коментар »
Кандидатката е печена в разследването и има хъс. Става за прокурор.
Може да си много талантлив, но да нямаш характер.
Те такива работи.
Какъв хъс, какви изпичания?! Това да не ти е позиция търговски представител на хранителни добавки, та да компенсираш покъртителната липса на знания с хъс и ентусиазъм. А цялостен успех в рамките на тройката показва точно това – цялостна липса на познания в областта на правото (което не е само НК и НПК до около 230-ти член!). Вероятно са й ги писали за присъствие и упорство, понеже е била печена и е проявила хъс за диплома, очевидно без знания обаче. Добре, че промениха ЗСВ, та да виждаме какви влизат в тая система и да си ходят с това петно подобни връзкари.… Покажи целия коментар »
Какво му е на Русенския университет? Великите възпитаници на СУ с години стоят безработни и все някои от „провинциалните“ факултети им виновен, че ги измествал с „нереалистичто висок успех“. Да сте учили, когато е било време! Добрият студент завършва с добър успех, без значение кой факултет ще избере. Факултетът предоставя средства – дали и как ще ги оползотвориш най-добре зависи единствено от теб. Няма „кофти комисии“ и „кофти изпитващи“ – има незнаещи достатъчно студенти, които после мърморят и завиждат. Примерът с тази класирана тройкаджийка е абсурден, разбира се, но тя ще излезе такава от всеки един факултет, ако не положи… Покажи целия коментар »
Това, че през следването си имал нисък успех, не означава, че не си се развил и надградил през годините.Именно тези резултати показват, че това е възможно и че оценките от университета нямат голямо значение за настоящите знания и умения. Само този, който не е ходил в университет, не знае, че каквото става там, си остава там.
Добре дошли връзкарчета,готови сте за поръчки!
В България на конкурсите няма нищо случайно,казусите се знаят предварително,някои на предишни конкурси ги хванаха да преписват-справка сина на Вичо Вичев-Прокурор във ВКП
Суит бейби Джийзъс! Шесто място – 5.88 писмен, 5.90 устен, успех от държавни – 3.33 (две тройки и една четворка) и успех от следване – 3.90.
Трудът краси човека 🙂
Явно не е бил труд по време на следването, за да завършиш с 3.90.
На държавните конят може да отиде в реката по много начини, но по успеха от следването се познават червените на бели точки и останалите.
Както и по време на следването. Субективни са оценките от изпитите по време на следването, особено на устен изпит, а и на писмен изпит (по купчинки). Успехът няма значение, важно е после какви умения ще придобиеш, както се вижда, колегата се е постарала доста и е изкарала едни прилични резултати. Успех на бъдещото й поприще.
Калинките са черни точки, а червената мухоморка – с бели.
И аз имах колега в групата, който открито си казваше, че е просто в ЮФ, за да вземе диплома някак, къде с 3-ки, къде 4-ки, успя да завърши. Баща му е прокурор в Русе, а майка му е адвокат. В момента и той е младши прокурор, даже вече прокурор в РП.
Браво на колегата! Не е важен успехът, важно е представянето на конкурса! А колегата се е представил блестящо! През следването много неща могат да се случат, които да понижат успеха. От неразбирането на определена материя, през субективното отношение на изпитващия, до професионални интереси и преживявания.
Както казваше проф. Близнашки на лекции: „Само колегите с дебели връзки ще се реализират, останалите най-много до един смотан адвокат да го докарате!“
Да ме извинява професорът, но по себе ли съди?
Глупости. За да го докараш до този успех, трябва да не си разбирал почти всички дисциплини, почти всички изпитващи да са имали субективно отношение към теб, а професионалните интереси и преживявания не могат да бъдат извинение за юрист с амбиции да бъде прокурор. Хайде, моля ви се, по-сериозно с коментарите, че било окей, та чак и браво да му викате! Успех 3.90 е масово тройки на семестриални изпити и тук-таме някоя четворка. Срам отвсякъде! Аз ако бях, щях да се откажа, да не ме сочат с пръст като тройкаджия. Това не е юрисконсулт във ВиК, а П-Р-О-К-У-Р-О-Р. Утре този тройкаджия… Покажи целия коментар »
Както казваше един мой преподавател – правото е наука, не е занаят, ако нямаш академична подготовка няма как да го докараш до добър професионалист НИКОГА! Ако с гледане се ставаше майстор, кучето да е най-добрия касапин….
Няма нищо по-хубаво от това един магистрат да има познания във всички области на правото. Да не може нищо да го изненада. Ако през тия 5 години си учил старателно по всяка правна дисиьплина, то после ще ти е много лесно. Един уважаваш себе си юрист, магистрат, трябва да има познания във всяка област на правото и да борави с всяко законодателство. Обикновено прокурорите се оправдават, че Наказателното право и процес им стига, другото не им трябва. Да…ама Не!
Навсякъде по света успехът от следването е определящ какво ще работиш. Че в България, поради хигиената при назначаване, дори съдебен помощник да станеш, конкурсно условие е успех от следването поне 4,5. За да станеш докторант-също. За работа като юрисконсулт в частния сектор-също гледат успехът от следването. Недопустимо е човешки съдби да се решават от тройкаджия. А който го намира за редно-да се надява например да не го лекува лекар тройкаджия. Шест години ненаучил медицина, ама после седнал и я изучил из основи-хайде, де! Успехът от следването показва знанията да период от почти шест години. И то в областта на зялото… Покажи целия коментар »
Пхахах, ти си имай успех 6.00, пък да те видим без връзки за къде си! Мои колеги, които се спукаха от учене през следването си, с отличен успех, не видяха по-голяма реализация от един прооост юрисконсулт или адвокат. Моят баща работеше в МВР, та ме вреди за дознател. А моят успех е 4.25 от следването и 4.00 на държавните. Не си давах много зор.
И горд ли се чувстваш с това?
Сигурно и гласуваш за ГЕРБ.
Чети по-горе или поне останалите да прочетат!
Без да знаете какво е писал и говорил на изпитите, какъв е смисълът да умувате? Ако сте юристи разсъждавайте, като такива 🙂
Алооо- какви младши проиурори, са ви патили- нали киро и лена решиха да унищожат прокуратурата, щото просто не им харесвала… Лекс, бяхте много активни с най- мръсната тема в битието на гражданите- политиката=. нонстоп рекламирахте пп, а сега се свивате като МИШКИ, когато се показаха кирливите им ризи …Що МЪЛЧИТЕ ОГЛУШИТЕЛНО относно факта, че деянията на киро и лена трябва да се разследват и ако не съществуват прокуратурата и разследващите органи, които да са НЕЗАВИСИМИ от киро и лена, това не може да се случи…
Гешев е позор – оставка и затвор!
Бойко – к*рво! Бойко – к*рво!
Министър Йорданова е един достоен министър на правосъдието! Жалко, че заради учиндолския гологлавец, най-вероятно скоро ще трябва да сдаде поста на поредната марионетка, инсталирана от задкулисието.
За жените в правото и науката -ДОЦЕНТ ПАВЛИНА СТАНЧЕВА (1923 – 2003). Доц. Павлина Станчева е родена на 10 декември 1923 г. в гр. Русе. Неин баща е един от основателите на Окръжния съд в Русе – Димитър Станчев (1890 – 1980). През 1945 г. завършва „Право“в Софийския университет ,,Св. Климент Охридски“. В периода 1946 – 1955 г. е съдебен помощник в Русе. В периода 1955 – 1962 г. е прокурор в София. В периода 1962 – 1965 г. защитава редовна аспирантура в БАН. От 1976 г. е доцент по криминалистика в Софийския университет ,,Св. Климент Охридски“. В периода 1979… Покажи целия коментар »
Доц. Павлина Станчева е автор на монографиите „Проблеми при идентификацията на труп в напреднал стадий на разлагане“ и „Разследване и разкриване на документни престъпления“ претърпели 2 издания в Москва и Париж.
Почива на 10 декември 2003 г. на 80 – годишна възраст
Сега колко човека отиват на обучението в НИП, всички 58 ли?
Отговорът на въпроса Ви се съдържа в чл. 27. от Наредба № 1 от 9 февруари 2017 г. за конкурсите за магистрати и за избор на административни ръководители в органите на съдебната власт: В 7-дневен срок от обявяването на класирането кандидатите, класирани на обявените свободни длъжности, както и същият брой от резервите представят във Висшия съдебен съвет декларациите по чл. 19а, ал. 1 от Закона за съдебната власт. Комисията по професионална етика към съответната колегия на Висшия съдебен съвет й предоставя информация за притежаваните нравствени качества на класираните кандидати в рамките на обявените конкурсни длъжности и същия брой от следващите… Покажи целия коментар »
Не разбрах. Нали местата са само 29, за другите от 29 до 58-мо какво се случва?
Ми пак догодина кой жив, кой здрав
Това не е окончателното класиране…
До 29. място включително са класираните участници, които могат да заемат обявените свободни длъжности, но съгласно Наредбата се поканват и следващите 29 участници като резерви, защото предстои проверка за съответствие на първите 29 със изискванията на ЗСВ, също така някой участник може е класиран и в трите конкурса, следователно като избере едната длъжност се освобождават местата, които заема в другите два списъка.
Според мен, за да имат повече хора с отлични резултати шанс, трябва във реформата да се добави- само студентите с минимален успех от държавните изпити -Много добър 5.00 имат право да се явяват на конкурсите за магистрати. Останалите- ще работят други юридически професии. Така ще се свие този наплив, и повече хора ще имат шанс.
Колега, посоката която задавате не е правилна, тъй като пословично е ясно, че на ДИ оценяването не е еднакво обективно за всички. Който е човек на човека е в хубава комисия, в която раздават 6ци. Който няма късмет се пада в комисия в която се пишат основно 3ки със същите знания. За да няма такъв наплив трябва да се ограничи приема поне с 50%, да не кажем 70%, и за един пет годишен цикъл, първо кандидатите ще намалеят драстично, второ хората които наистина знаят и могат ще успяват, а не знаещи и можещи да остават резерви, щото просто комисиите са… Покажи целия коментар »
Аз съм дигнàл ръце вече. Първите пъти пъти се ядосвах. После се депресирах. Вече ми е все тая. Жалко, че се махна Шекера. Няма да слушам: “Вие сте в топ 3 % на юристите в България” и любимото ми: “ Догодина със сигурност”. rofl
Пак ли резерва?😆
Аз съм вечната резерва. Поне вече ми е все тая. То реално правото ми е хоби, така че не е толкова зле.
Ем, пак догодина, к’во да ти кажа…Аз само два пъти се пробвах – 2017 и 2018 – не успях и двата пъти, макар че бях бая нагоре, ма късмеееет
E, аз съм вече шеста година. 4 пъти резерва. 5 ако си броя и този за първоначалното (броя си го). Предния път останах 8 стотни от последния. Сега да видим на колко ще е.
Успех!
Не мога да ги разбера тези хора защо подават документи и после не себявяват на изпита.
Това ВСС ням ли да се разпада
Идва му краят. Дано в новият са по- ползотворни от тези
От 58-те класирани, само 29 човека ще ги огрее “прокурорското място”, след обучението им в НИП! Пожелавам на бъдещите 29 прокурори здраве, повече независимост, повече усет за справедливост, за законност, както и смело да се катерят по кариерната стълбица, докато достигнат мечтания кариерен край за всеки магистрат- прокурор – ВКП/ВАП, а защо не и Главен прокурор!
УСПЕХ на всички!
А аз им пожелавам нов шеф.
Да, наистина нивото пада
В тях ни е надеждата з бъдеще в съдебната система
Желая късмет на всички и успех в реализацията
Вълнението на всички вярвам е било голямо
Успех
Който не е одобрен да не се отказв
Успех на всички в бъдеще.
Нивото ми се струва ниско
Една пълна шестица. Тъжно
И все пак има диста, които са близо до максималния бал.
Напълно против съм успехът от университета да има значение за класирането. Какво общо има показан резултат преди време (понякога преди години) с настоящите ти знания и умения?Това е дискриминативен критерий.