Насрочиха есенните изпити за адвокати
Висшият адвокатски съвет (ВАдС) насрочи изпитите в есенната сесия за адвокати. Решено е първата част на писмения изпит да е на 6 ноември, а втората – на 7 ноември.
Както е известно, желаещите да станат адвокати първо решават тест. Той се състои от 70 до 100 въпроса с предложени три или четири отговора, от които само един е верен.
По време на втората част от писмения изпит кандидатите решават два казуса – един от областта на гражданскоправните науки и един от областта на наказателноправните науки.
И от двата етапа на писмения изпит оценката е „издържал“ или „неиздържал“.
Само издържалите се явяват на устния изпит, който е насрочен за 20 ноември.
Пред изпитната комисия кандидатът изтегля по един въпрос от областта на гражданското и административното право, един от наказателното право и един, свързан с нормативните актове и етичните правила за упражняване адвокатската професия.
Оценката „издържал“ или „неиздържал“ се съобщава на кандидата веднага след приключване на изпитването.
Както е известено заради пандемията от COVID-19 миналата година не се проведе есенна сесия и подалите документи за нея се явиха на пролетната през 2021 г.
Заповедта на здравния министър Стойчо Кацаров, която определя мерките до края на октомври, предвижда, че „провеждането на конкурси и изпити се допуска при използване на не повече от 30% от капацитета на помещението, в което се провеждат и не повече от 30 участника, при спазване на физическа дистанция от най-малко 1.5 м. и носене на защитни маски за лице от всички участници“.
Все още не е ясно какви ще са мерките през ноември, но е предвидено на двете части на писмения изпит кандидатите да бъдат разпределени в 11 зали на Университета за национално и световно стопанство.
26
Коментирайте
Добре е, че са избрали Университета за национално и световно стопанство.
Да, ще има достатъчно пространство за да се спазят мерките.
Успех!
В развитието е бъдещето
Успех бъдещи адвокати! Да промените българие към по-правова и цивилизована държава
Като гледаш какви тъпи глави има из Българя и как не се ваксинират, защото щели да пукнат и следоваелно сме на последно място в Европа по ваксинирани и на първо по смъртност – каква промяна очакваш. Това са прости хора, които обаче смятат, че знаят всичко. Адвокатите, горките нищо няма да направят сами. Докато българина – прост шофьор на баничарка или такси, смята, че е по-умен от училия 5 години доктор, от училия 4 години адвокат, от професор, няма как да стане.
4 години адвокат :/….. 5 години доктор….. Ти май не си наясно как стоят нещата… Не се излагай… А относно ваксините, пак се изказваш неподготвена! Видяла си ти смъртност… Ти да не мислиш, че всички държави правят такива сметки реални…. Общо взето нищо няма да се промени в България, щом има индивиди като теб, които се мислят за много компетентни по всичко и все някой друг им е виновен… Хващай си пътя и виж дали е розово в другите държави!
Може да е прост шофьор на баничарка или такси, обаче да е с интелект. За разлика от този, който си е купил дипломата за висшу.
Съдейки по доста каруцарския тон на постинга ти, най вероятно си съпруга на прост шофьор на такси,който си е намерил любовница :)))
Те хората ако не се променят, няма кой да ги промени!
Въпрос на личен избор.
Твърдо подкрепям правилното развитие на хората
Успех им желая на бъдещите адвокати
Като се знам какъв съм инженер ме е страх да ида на лекар.
И да не ти се налагат адвокатски услуги, ако нямаш познат адвокат.
Правилата са като за изпитите за младши магистрати. Защо да са по-сложни от тези за съдебната система
Не би трябвало, защото за младшите съдии, освен писмен, има и устен изпит
Този изпит ми се чини по-труден от държавните изпити.
Изпитът наистина е по-труден от държавните по редица причини. Чисто формално, обхваща почти всички съществени дисциплини от следването и обемът за подготовка е сериозен. Много кандидат – адвокати се оплакват и че не е ясно как точно става оценяването, в частност що се касае до решенията на казусите. Последното се подсилва от невъзможността да видиш работата и неизлагането на рецензии от проверяващите.
Адвокатският обаче е далеч по-лесен от изпитите за магистрати – там е истинска сеч.
Интересно ми е какво право са избрали бъдещите адвокати. В гражданското и административното има повече пари, наказателното пък е по-лесно…
Каквото дойде в тоя глад.
Колеги,отивайте сега на изпит и се вписвайте, че после не се знае какво ще стане и какви цедки ще измислят.
Да, те са непредвидими.
Успех, колеги! Само да не я отменят пак като миналата година, чакахме до юни
По-редки изпити – по-малка конкуренция за вече адвокатите.
Дерменджиев е задник на Гигова и конкубината и нищо повече.