Софийският апелативен съд (САС) остави окончателно в ареста кмета на Варна Благомир Коцев.

Според състава с председател Стефан Илиев и членове Венелин Иванов и Маргаритка Шербанова няма опасност той да се укрие, но е възможно да въздейства върху събирането на доказателства. САС прие, че е има обосновано предположение, че Коцев е извършил престъпленията, в които го обвиняват – за участие в престъпна група и за подкуп.

Преди това двама от съдиите – Стефан Илиев и Венелин Иванов, отказаха да се отведат. Отвод им беше поискан от адвокат Ина Лулчева, която защитава Коцев.

Апелативните съдии първо отхвърлиха в определението си всички възражения на защитата, че съставът на градския съд, който не пусна Коцев от ареста на първа инстанция, е бил незаконен, предубеден и пристрастен.

Според адвокатите незаконността на състава е заради липсата на компетентност, тъй като по делото няма никакви доказателства за участие на депутат в твърдените престъпления, а това е единствената причина то да бъде прехвърлено в София.

Съдия Стефан Илиев обаче посочи в определението, че правната квалификация не подлежи на съдебен контрол в досъдебното производство, а това може да стане само при внасяне на обвинителен акт, когато съдът може да се произнесе дали е компетентен да гледа делото. САС обяви, че не може да се произнесе и по твърденията за пристрастност на градския съд, като посочи, че преценява само дали Коцев обосновано е оставен в ареста.

След това апелативните съдии се съгласиха с всички доводи на първата инстанция, с които кметът на Варна отново не беше освободен. Според САС обоснованото предположение за участие на Коцев в престъпна група се подкрепя както от преки, така и от косвени доказателства, а днес съдът цитира и такива, събрани със специални разузнавателни средства (СРС).

И този състав се позова основно на показанията на основната свидетелка Пламенка Димитрова. Според прокуратурата Благомир Коцев, общинските съветници от ПП-ДБ Йордан Кателиев и Николай Стефанов, както и бизнесменът Ивайло Маринов са участвали в престъпна група, като са поискали подкуп от Димитрова, която притежава варненската фирма за обществено хранене „Залива 47-СП“. Тя разказа, че е била рекетирана заради поръчка за 1,5 млн. лева. Фирмата на Димитрова не е била избрана за изпълнител на поръчката и е обжалвала пред Комисията за защита на конкуренцията и Върховния административен съд, но е загубила и на двете инстанции, след което е подала сигнала срещу Коцев. Според обвинението кметът и общинарите поискали първо десет, а след това петнайсет процента от стойността на поръчката за доставка на храни за нуждите на социалните услуги към варненската община, които се равняват на над 225 000 лева. В замяна на поискания процент, те обещали влияние при вземането на решение за изпълнител на поръчката.

Димитрова е разказала как първо се срещнала с Кателиев за участието си в обществената поръчка, който ѝ казал да изчака няколко дни. След това обаче разбрала, че фирмата „Корект груп кетърниг“ е спечелила търга. В тази фирма пък участие имал Тодор Дерменджиев, син на бизнесмена Ангел Дерменджиев. На последващо събитие Димитрова видяла кмета Коцев и му казала, че молбата ѝ е да не ѝ вземат целия бизнес. Той пък отговорил, че има нужда от Ангел Дерменджиев, защото бил „важен за партията“, тъй като осигурявал част от гласовете на избори.

Тези показания отново бяха цитирани от съда, който се позова и на доказателства за това, че общинският съветник Николай Стефанов казал на Димитрова „да не прави опити да шикалкави, а да даде 10% от оборота на бизнеса си“, а бизнесменът Ивайло Маринов бил записан със СРС, когато ѝ заявил, че ще ѝ вземат целия бизнес.

„Цялото ми семейство е с ковид, ако има начин, затворете ме вкъщи без телефон, само да съм с тях. За мен чисто човешки беше шокиращо да чуя всички неща за себе си, чувствах се сякаш вече съм осъден“, заяви преди това Коцев пред съда и добави, че е имал само една среща с Пламенка Димитрова.

„Не познавам другите свидетели, недоумявам дали имам някакво участие в тези събития, научих за тях едва в залата“, каза още кметът на Варна.

На твърденията на защитата, че антикорупционната комисия не е работила по делото до ареста на Коцев, съдът каза, че разследването логично е ускорено след задържането му, тъй като тогава свидетелите от общината могат да бъдат разпитани, без да се притесняват да говорят за работодателя си, а освен това трябвало да бъдат събрани документи от общината, които иначе минавали през кмета.

Пореден съдебен състав днес прие, че няма пречка да се позове на показанията и на бившия зам.-кмет на Варна Диан Иванов, който от два месеца твърди, че е бил заплашван от антикорупционната комисия и е свидетелствал под натиск, макар да твърди, че не е уличил Коцев в престъпления. Въпреки това обаче и до днес той не е разпитан отново. Според прокуратурата пък, натиск върху Иванов може да е оказан от обвиняемите, щом се е отказал от показанията си.

Съдът днес заяви, че Иванов е описвал схема с даване на пари на ръка на общинаря Стефанов, които вероятно след това са стигали до партията през кмета. Относно липсата на повторен разпит, съдът каза, че той може сам или през адвокатите да подаде молба за такъв разпит и добави, че „това не става с интервюта в медиите“. Според САС обаче дори и да бъдат изключени показанията му, останалите доказателства са достатъчно за ранния етап на разследването.

Съдът цитира и показания на началника на Висшето военноморско училище във Варна адмирал Калин Калинов, който говорил с обвиняемия бизнесмен Ивайло Маринов за доставката на храна. В разговора бизнесменът настоявал да бъде сключен нов договор, въпреки че училището имало действащ такъв.

Защитата на Коцев репликира, че съдът коментира обществени поръчки, за които дори прокуратурата не е обвинила кмета.

„Четем доказателства, няма значение обвинението, защото не сме по същество“, отговори съдът.

Според САС Коцев може и да повлияе на свидетели, ако не бъде задържан и така да попречи на събирането на доказателства, като съдия Илиев подчерта, че кметът е налагал модела на работа в общината.

След като изчете определението, с което остави Коцев в ареста, председателят на състава се обърна към прокурорите и им заяви: „Следва малко да се разбързате и да разпитате Диан Иванов“.

Адвокат Ина Лулчева пък настоя това изречение да бъде записано в протокола. След заседанието тя коментира, че правилно е искала отвод на съдиите, които първо казват, че разследването е ускорено, а след това подканят прокуратурата да се разбърза.

„Съдът не познава делото, защото в делото е приложено изрично искане от Диан Иванов и от неговия адвокат, за да бъде разпитан, това е от 15 юли. Съдът показа пренебрежение към доказателствата. Отново отказа да контролира прокуратурата и всъщност толерира нейните тези, които никой друг не излага. Обсъждаше се поръчка, за която никой не повдига въпрос, само съдът, а никой няма оплаквания от тази обществена поръчка. Това установява явна пристрастност и установява действителната цел на процеса – той да бъде отстранен от кметското място. Нещо, което поставя в изключително унизително положение правото и юристите, които  участваме по тези дела“, каза адвокат Лулчева.

Неполучените отводи

Аргументите на защитата за отводи на двамата съдии бяха свързани с това, че Илиев не е избран на случаен принцип, а влезе в състава след отвода на Георги Ушев.

Защитата настояваше за отвеждането и на съдия Иванов, тъй като преди това е правораздавал в закрития Апелативен специализиран наказателен съд, а Коцев е избран за кмет от „Продължаваме промяната-Демократична България“, която пък настояваше за закриването на специализираните съдилища.

Съдиите не намериха основания да се отведат, като посочиха още, че производства по разглеждането на мерките за неотклонение са бързи и не могат постоянно да се отлагат. Съдът отхвърли и искането на адвокатите да заснемат и да излъчват онлайн заседанието днес, като се мотивираха с това, че заседанието е публично, а протокол в залата прави единствено съдебният секретар.

Мярката на Благомир Коцев трябваше да бъде разгледана преди седмица в САС, но първо се отведе дежурният състав, в който бяха шефът на Наказателното отделение Александър Желязков и съдиите Атанаска Китипова и Десислав Любомиров. Тогава те изложиха като мотиви за отвода, че по делото се правят манипулативни внушения без нормативна опора, които обслужват конюнктурни интереси и са част от негативна кампания, пряко целяща „сплашване“ на съдиите, които го разглеждат (подробно за мотивите им виж тук).

След това делото беше разпределено на състав с председател Венелин Иванов и членове Маргаритка Шербанова (докладчик) и Георги Ушев. Ушев обаче реши да се отведе заради защитниците на Коцев, тъй като през годините имали негативно отношение към него и дори подали сигнал с искане да му бъде наложено дисциплинарно наказание. „Поради тези обстоятелства и предвид обществения отзвук по делото, концентриран изключително върху съдиите, разглеждащи мерките за неотклонение на конкретния обвиняем, и за да предотвратя всякакви съмнения в безпристрастността ми, като член на съдебния състав, считам, че спрямо мен е налице пречка по смисъла на чл.29, ал.2 от НПК, за участието ми в разглеждане на делото и се налага да се отведа“, мотивира се Георги Ушев.

Защитата представи пред съда днес и публикации за това, че Диан Иванов вече два месеца не е разпитан от разследващите. Вчера Иванов написа в социалните мрежи, че продължава да не бъде разпитван повторно и отрече да е давал показания, уличаващи Коцев. „Всеки опит думите ми да се представят като обвинение е манипулация“, написа Иванов.

Днес адвокат Лулчева отново поиска делото да бъде изпратено във Варна, тъй като твърдените от прокуратурата престъпления са извършени там. Подсъдността обаче беше променена, след като според обвинението със схемата е бил наясно и председателят на „Продължаваме промяната“ Асен Василев.

Такива показания е дала основната свидетелка на обвинението – бизнесдамата Пламенка Димитрова, според която Василев знаел, че от нея е искан подкуп. На заседанието в градския съд на 12 септември стана ясно, че Асен Василев е подал сигнал за набедяване срещу Димитрова, но прокуратурата е отказала да започне разследване, тъй като нямало данни депутатът да е извършил престъпление. Тогава и съдия Ани Захариева посочи, че няма данни за участие на депутат в твърдяната престъпна дейност.

Всички съдебни състави до момента обаче са категорични, че прокуратурата може да определя подсъдността чрез формулиране на обвиненията.

106
Коментирайте

avatar
нови хронологично най-добре оценени
Дебили
Дебили
25 септември 2025 15:06
Гост

Кирцата пак се е оцапал. Но така е, като нямаш собствен интелект, ползваш изкуствен да ти пише постовете.
Новият тренд е #СвободаЗаКотсев
[imgcomment image[/img]

Асена
Асена
25 септември 2025 17:56
Гост

Свобода за Блейджъмайър Котсев!

Анонимен
Анонимен
25 септември 2025 8:54
Гост

Лулчева е права

11111
11111
25 септември 2025 10:10
Гост

Да, права е, когато не е седнала. Иначе четири състава й казаха, че НЕ Е ПРАВА, но щом вие казвате, че е права, значи трябва да е права! Все пак с корифей на правната мисъл като вас няма смисъл да се спори.

Неудобен
Неудобен
24 септември 2025 22:47
Гост

Това, че прасето и тиквата са лоши, не значи, че Коцев е добър. За наивниците, които кряскат пред Съдебната палата, светът е черно-бял, като на филм, с добри и лоши. Никой от тях не е чел определеното на Сгс, което лекс публикува, за да се види, че в него си има всичко необходимо за задържане под стража. Има не един свидетел – Пламенка, а няколко, има СРС, има писмени доказателства за самата поръчка. Ясно е как тя е печелела преди и сега я е яд, че са дали на друг поръчката , ясно е че Диан (Юда) е натиснат, но… Покажи целия коментар »

Съвет към Благо Коцев
Съвет към Благо Коцев
24 септември 2025 21:43
Гост

Момче, не си случил на адвокат. Лишено от всякаква логика е да се конфронтираш със съда. Именно от него зависи до кога ще си задържан. Иванчева го направи и остана вътре няколко години, докато адвокати – политици си правеха PR на неин гръб. Има нещо, което се нарича професионална солидарност и когато воюваш, трябва да знаеш, че този срещу когото воюваш, ще отвърне. А познай как ще отвърне съдът…

Старата скумрия
Старата скумрия
24 септември 2025 16:49
Гост

Аман от миризливи баби,мислещи се за топ-адвокати в съдебните зали. Има води за уста,дъвки и прочие…айде малко хигиена.

Анонимен
Анонимен
24 септември 2025 18:48
Гост

Спрете да показвате татуирани като бандити хора от съдебната охрана, разлагащо моралът е. Ако се появи съдия или прокурор в зала татуиран , като тези на снимката
Какво ще си помислите. Стига вече с това разложение. Пък после се чудите защо така или иначе.

Розово пони с епилирани крака и мюсюлманска брада
Розово пони с епилирани крака и мюсюлманска брада
24 септември 2025 19:28
Гост

Напротив, нека ги показват, това са евроатлантически ценности. Преди глупостите от ЕС, униформените нямаха право да брадясват. А с татуировки не вземаха в МВР (от което впоследствие се отдели ГДИН).

Анонимен
Анонимен
24 септември 2025 16:27
Гост

Реформаторите и техните трубадури направо политически затворник, не знам си ко, мъченик, чакай малкоооо, това съвсем не е края на каквото и да било, както и има механизми за обезщетения и т.н Но така е като се пишеш за юрист, но искаш да си политик и единственото, с което си известен е мегафона пред съдебната палата, а не с авторитет в юридическите среди. Държавата ке падне, ако кмета на Варна не излезе, има си крайни срокове в ДП за задържане под стража, има си механизъм да се иска пак преразглеждане. Но така е, когато не си обективен, а си политически… Покажи целия коментар »

Анонимен
Анонимен
24 септември 2025 16:53
Гост

Те па едни мероприятия, жалки театрални сценки на една шепа платена гмеж.

Re: 🐞
Re: 🐞
24 септември 2025 15:28
Гост

Сега кака Лена ще му носи кексчета в ареста с партийната щампа, а др. Лулчева ще му изпраща на Блажко колетчета с „Български пощи“, пълни догоре с праскови!

Хей живот … здравей, здравей!

Пеналистия
Пеналистия
24 септември 2025 15:24
Гост

Който е съгласен с оставането на облажилия се Блажко в ареста е … гербаджия?!

Браво бре, а вий, вий сте идиоти! (по Ботев)

Политици използват Благо
Политици използват Благо
24 септември 2025 14:02
Гост

Благо Коцев е използван за политически цели от ППДБ. Много жалко за човека. Докато не разбере, че с политика и с говорене срещу съда няма да стане ще си стои в ареста.

Анонимен
Анонимен
24 септември 2025 14:08
Гост

Със сигурност изобщо не е разбирал, че ППДБ го използват, когато е договарял процент за себе си, и такъв за партията.

Анонимен
Анонимен
24 септември 2025 11:23
Гост

Олигархията, престъпниците и прислужващите им адвокатски лобита искат да съсипят съдебнстабсистема. Преди години Втори адвокатски колектив (Ф. Димитров, Й. Соколов и пр.) разсипаха следствието, в резултат на което НСлС беше раздробена на ОСлС, а впоследствие те бяха пришити като СлО при ОП, и 90℅ от правомощията на следователите преминаха в МВР. След обезсилването на следствието адвокатите (Хр. Иванов, Л. Бориславова, И. Лулчева и пр.)започнаха атаки срещу ПРБ – първо медийно очерняне, после я децентрализирана, очерниха и отстраниха ГП, отнеха много от правомощията на ПРБ, очерниха и закриха спеца и пр. Сега следващата атака е срещу съда и отново начели с… Покажи целия коментар »

Анонимен
Анонимен
24 септември 2025 10:52
Гост

Страх ни е да пишем. Разбирам и прокурорите и съдиите .И те деца имат . Ако всички ги подслушват и цялата власт е в ръцете на Борисов и Пеевски си е страшно . Фактите показват това – Джевджет Чакъров 6ойто не слушаше беше заплашван от Пеевски и после се снима до него . Пеевски държи ББ със компромати а без Пеевски няма правителство на Борисов .За това Борисов е разрешил на Пеевски да се вихри . Той смаза Доган та някакъв Благо ли ще му опре . ББ и Пеевски държат службите и съда и подслушват Асен Василев и всички… Покажи целия коментар »

Санитар
Санитар
24 септември 2025 13:38
Гост

Хапчетата, „пеналисте“!

Хаха
Хаха
24 септември 2025 14:16
Гост

На Асен Василев какво му подслушват, нежният шум от пеньоара ли 🙂
Вие въобще имате ли си представа, как се експлоатират СРС?

Позор за адвокат Лулчева и лулчевизма
Позор за адвокат Лулчева и лулчевизма
24 септември 2025 10:24
Гост

Вчера Лулчева и лулчевизма загубиха пореден сблъсък със прокуратурата.
Тази не разбра ли, че конюктурата се промени,политическите опорки вече не вървят в съвременната действителност,а подкрепящите я нпо-та все повече губят влияние.
ПП-ДБ загубиха много поддръжници заради разкритите им колупционни схеми.
Очевидно изпадат околното власт,поради което са толкова озлобени.

магистрат
магистрат
24 септември 2025 10:57
Гост

Няма нито една влязла в сила присъда, само обвинения…
Всеки е невинен до доказване на противното дори и банкята и свинята.

Анонимен
Анонимен
24 септември 2025 10:11
Гост

Олеле пак голям театър е станал. Мярка заради риск за събиране на доказателства. Тия с тогите ептен изнагляха, взеха се за много важни май.

Георги Ат.
Георги Ат.
24 септември 2025 9:10
Гост

Не коментирам виновността на Коцев, защото честността на една жена е тема по-тъмна от душата на прокурор.
Обаче там с оня зам. кмет, дето казва, че е бил натискан и заплашван, че показанията му били насилствени ала-бала – ни вопъл, ни стон. Я да видим зам. кмета на Бургас ако каже, че някой го заплашвал да топи Д. Николов какво ще стане …

Анонимен
Анонимен
24 септември 2025 10:56
Гост

Е ок,но ако твоите жени не са били честни към теб не означава, че априори всички други са нечестни. Явно толкова си можеш в една или друга посока. Иначе сценката с показанията на свидетел, че са дадени под натиск и бой е играна по всякакви начини по много други дела и винаги се е решавала окончателно в производствата по същество, а не в тези по мерките.

Георги Ат.
Георги Ат.
24 септември 2025 13:27
Гост

Гузен негонен бяга! Булка, чети с разбиране, не бъди като сегашната младеж, която не разбира какво чете и не търси под вола теле.
Никой не е казал, че жените са нечестни, нито че всички са честни. Смисълът на „тъмна тема“ е, защото конкретна жена с нейните конкретни показания и много съмнително минало взаимодейства чудесно с много съмнителното поведение на прокуратурата … и нищо повече. Но ако си се обидила на честност, извинявай! Гузните без да ги гонят бягат, тези, които не са гузни обикновено даже не знаят за какво става дума.

Правосъдие
Правосъдие
24 септември 2025 9:04
Гост

Тази леля, която сама се лансира за ненадминат корифей на пеналистиаа, отдавна изпадна от кервана. Само нейната кантората и умно-красивите живеят в заблудата, че тя е някакьв титан на мисълта. Но не би! Празните й прикази дотегнаха на всеки. Съдьт с право не се отведе – ако го бе направил, това щеше да означава, че се че упражняването на правото за отвод на сьдия е недопустимо да се използва от страните за постигане на някоя om целите – протакане на делото, избор на съдия или съебен район, натиск ворху съда и пр. Компетентните органи са задължени да организират производството maka,… Покажи целия коментар »

Анонимен
Анонимен
24 септември 2025 9:28
Гост

Тогава се поставя въпросът защо вече четирима съдии се отводоха – но с едно съм съгласен, не трябва да се правят отводи за щяло и нещяло.

Читател
Читател
24 септември 2025 8:45
Гост

ПП-ДБ отново използват случая Коцев за акция срещу Б-я ! Саботажът върви с пълна сила. Реално акциите им ще консолидират само най-твърдото им ядро. А какво е останало от симпатизантите ще се види при следващи избори.

„Евродепутатите от „Обнови Европа“ поискаха Европейската комисия да спре плащанията към България заради ареста на варненския кмет Благомир Коцев, който принадлежи към тяхната партия, съобщи „Политико“.

Председателката на либералната група „Обнови Европа“ в Европейския парламент Валери Айе изпрати писмо до Европейската комисия, в което заявява, че българското правителство използва независимата антикорупционна комисия за политически цели.“ – БНР

Мъдрата сова
Мъдрата сова
24 септември 2025 7:33
Гост

Точно в ареста му е местото на Блажко! Точно там.

В момента в който депозира по съответния ред валиден отказ от „кметския трон“, ще има възможността да боледува от ковид заедно със семейството си! И да си гледа живота, а не Варна, публичното управление и политиката … понеже последните определено не са му силна страна!

Свобода за Благо!
Свобода за Благо!
24 септември 2025 12:30
Гост

Мъдрата сова, също толкова мъртво изказване!
Явно ти харесват ремонтираните и пропадащи булеварди на портних и гРоБаджийското управление!

Благо
Благо
24 септември 2025 16:55
Гост

И при мен остана същият боклук, но през баща ми почнахме да издаваме повече разрешителни за строеж, отколкото при гербавите. Намалих процента за рушвет, за да разсте партията от оборот!

Пеналист
Пеналист
24 септември 2025 3:14
Гост

Интересното е че се е случвало обвиняем за 19 грабежа, изнасилване и 7 кражби, да получава мярка за неотклонение подписка, без капка съмнение в съдебния състав, че лицето би се укрило или би извършило престъпление, но Благомир със страхотна личностна характеристика, чисто съдебно минало и т.н. има опасност да извърши ДРУГО престъпление. По-сложна плетеница от предположения в съдебен състав от наказателно отделение, аз лично не бях виждал. САС загуби всякаква легитимност, защото оставя хора в ареста на база предположения, а не обективни факти, формиращи обосновано предположение. Много тъжно е това за бушменското БГ правосъдие. Купен съд, купена прокуратура.

Тролист
Тролист
24 септември 2025 8:00
Гост

Я дайте номера на делото и съда, да го видим тоя с обвиненията за 19 грабежа, изнасилване и кражба, и с подписка. Освен ако деянията не са доста години назад от датата на привличане, не виждам как би се получило.

Любознателен
Любознателен
24 септември 2025 14:12
Гост

И аз чакам с интерес колегата да посочи номера на делото и съда- иначе ще изглежда, че ги плещи колкото за вятър на клавиатурата, а съм дълбоко убеден, че не е така.

Правосъдие
Правосъдие
24 септември 2025 0:56
Гост
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица
Анонимен
Анонимен
23 септември 2025 23:22
Гост

Човекът ще го отнесе заради вярност и лоялност към политическа партия. Наивник! Политиците са кръвопийци, използват хората за финансови приходи, а след това и за рейтинг. Нима щяхме да видим и чуем К. Петков ако не беше наивността на горкия кмет! Сега обаче Петков отново е в медиите и под прожекторите и отново говори глупости след като реформира съд. система. Що се отнася до Коцев, незабавно трябва да се събуди, да смени защитника си и най-вече да се прекрати уличния натиск и изказ. Това са политически хватки за пред надрусан електорат. На съдът обаче това не влияе. Все пак от… Покажи целия коментар »

Една нейна колежка
Една нейна колежка
23 септември 2025 22:20
Гост

О,колежката е претърпяла фиаско.Отивам до супера да взема една бутилка шампанско.

GOGO USSHEV
GOGO USSHEV
24 септември 2025 10:00
Гост
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица
ДиалогЪТ
ДиалогЪТ
23 септември 2025 22:16
Гост

– „Кирил Петков: Единствената работеща институция остана не съдът, а улицата“
Коментатор:
– „Това призив към анархия ли е?
Само питам…
Демокрацията не е ли да се спазват законите и мнозинството да решава как да живее обществото?“

Източник – Дневник

Джаба
Джаба
23 септември 2025 23:04
Гост

Сайрил е известен с ясната си дикция, дълбока граматика и равномерно течаща мисъл. В ютюб има цял сериал- „Български език с Кирил Петков“.

Анонимен
Анонимен
24 септември 2025 17:58
Гост

Наслагалият многото минуси, а ти гледал ли си в тубата „Български език с Кирил Петков“? Уникално е, но трябва да се гледа епизод по епизод, иначе ще се скинеш от сълза и смях.

Анонимен
Анонимен
23 септември 2025 22:07
Гост
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица
Като "пеналиста"
Като "пеналиста"
23 септември 2025 22:56
Гост

За центове се размножава и става за резил.

Анонимен
Анонимен
23 септември 2025 22:06
Гост

Горките реформатори, каква я мислиха, каква стана, но така е овладяването си има цена, сега я плащат. За всичко беше виновна прокуратурата, главния прокурор, защото не играе по свирката им, е сега и съда също е виновен. Разбира се винаги, когато тези временни врагове ги няма идва универсалния, Владимир Владимирович, да ти имам демокрацията и демократите.

Анонимен
Анонимен
23 септември 2025 22:05
Гост
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица
Топсъдията
Топсъдията
23 септември 2025 22:15
Гост

Тя си е взела хонорара.Дреме и на шапката

наблюдател
наблюдател
23 септември 2025 21:54
Гост

ОПГ в САС…..

Читател
Читател
23 септември 2025 21:53
Гост

„Съдът прие, че заплахите за отнемане на бизнеса на Пламенка Димитрова се подкрепяли от резултати от СРС.

Не са налице свидетелски показания, които оборват наличните. Съдът прие, че разследването е тръгнало с по-бърз темп след задържането на Коцев, защото се събират доказателства, които иначе биха минавали през кмета.“ – focus-news.net

А Лулчева се позовава на ЕСПЧ и на факта, че тя и ПП-ДБ са били ЗА закриване на спецзвената. Е, не са прави.

В ареста
В ареста
23 септември 2025 21:14
Гост

„Кметът на Варна Благомир Коцев остава в ареста“

Анонимен
Анонимен
23 септември 2025 20:22
Гост

Забелязвам тенденция в последните десетилетия – преди години атаките бяха срещу следствието, в резултат на което НСлС беше раздробена на ОСлС, а впоследствие те бяха пришити като СлО при ОП, и 90℅ от правомощията на следователите преминаха в МВР. След обезсилването на следствието политиците започнаха атаките срещу ПРБ – децентрализирана я, отстраниха ГП, отнеха много от правомощията и. Сега следващата атака е срещу съда. И говоря за всички политици от последните 20-ина години.

Очевидно
Очевидно
23 септември 2025 19:56
Гост

Лулчева явно е задкулисния лидер на ПП. По нейна идея са закрити Специализиран съд и прокуратура поне така твърди. Логиката следва, че и сегашната КПК са скроени по нейни идеи по времето на управлението на ПП. Лулчева внася политиката в делата срещу Коцев и Барбутов. Лулчева обаче пропуска пред медиите, че кметовете на Младост и Люлин (кметове на ПП) скочиха с пресконференция срещу корупцията предлагана им от Барбутов) за НЕЗАКОННО облагодетелстване на ПП. В медиите има запис на Барбутов, в който разяснява корупциони схеми на кмета на Люлин. Има ли смел журналист,до попита Петков, Денков Василев на Барбутов ли вярват… Покажи целия коментар »

Въпрос
Въпрос
23 септември 2025 19:37
Гост
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица
Смешко
Смешко
23 септември 2025 19:24
Гост

Нарежете глава луп под носа си, пригответе си кърпички и … :

Коцев:“Цялото ми семейство е с ковид, ако има начин, затворете ме вкъщи без телефон, само да съм с тях. Това каза с треперещ глас пред съда варненският кмет Благомир Коцев.“
Лулчева пледира около 3 часа…

Другата страна: „Портних: Коцев вдигна с 53% такса смет във Варна, защото това поиска Босът на Боклука Дерменджиев“ Има и презастрояването, отново за Дерменджиев.

Анонимен
Анонимен
23 септември 2025 19:11
Гост

Като човек непеналист си задавам следните въпроси:
Като има опасност да извърши др. пристъпление, предполага се свързано с това и длъжността му, защо не се отстранява от длъжност?
Има ли вероятност за повдигнатото обвинение да се съберат достатъчно доказателства за да получи ефективна осъдителна присъда и ако това е малко вероятно защо следва да има най – тежката мярка за неотклонение и кой ще плаща после обезщетението по ЗОДОВ?
Домашния арест, с гривна , или голяма съответна гаранция, в едно с отстраняването от длъжност не са ли по ефикасни мерки от най – тежката такава?

Санитар
Санитар
23 септември 2025 19:14
Гост

Еееее, дочекАхме, „пеналиста“ си призна, че не е пеналист 😀

Кметовете се ИЗБИРАТ
Кметовете се ИЗБИРАТ
23 септември 2025 19:19
Гост

Могат да го отстраняг само избирателите и те ще го направят при следващи избори. То бива неграмотност, ама….

Анонимен
Анонимен
23 септември 2025 18:26
Гост

Аз ще изчакам решението на съда и после ще коментирам .
Не съм соросоид или почитател на ПП ,а просто човек с чувство за справедливост и с член от семейството учещ право, който казва ,че ареста за сега показва,че е незаконен и твърде извън нормата .
Ще видя този съд какво ще реши и дали наистина сме завладяна държава .
На герберите и троловете на пеевски ги съветвам да не се излагат толкова .

йорист
йорист
23 септември 2025 18:36
Гост

Учещия право като стане съдия тогава да казва кой арест законен и кой не.До тогава да си наляга парцалите и да си оправя тройките на сесиите.

Анонимен
Анонимен
23 септември 2025 19:12
Гост

Колко си прав,толкова да си жив .6.00 в Софийски униреситет.Капитан на спортен отбор и свирещ на китара .
Ти кой си

Анонимен
Анонимен
23 септември 2025 20:29
Гост

И все пак, все още „незавършил юрист“. Ходете на лекар, но все още незавършил.

Пеналист
Пеналист
23 септември 2025 17:45
Гост
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица
Топ сьдия
Топ сьдия
23 септември 2025 18:24
Гост
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица
Пеналист
Пеналист
23 септември 2025 19:16
Гост

Това, да наричаш процесуално правомощие „шоу“ говори много за теб.

баш съдия
баш съдия
23 септември 2025 19:38
Гост

Адвокатите са ни ясни като прочетен вестник.

Анонимен
Анонимен
23 септември 2025 19:04
Гост

Те винаги ще са губещи ,каквото и да стане .Свинете винаги свършват заклани накрая показва историята .Диктатори, мафиоти ,жалки кариеристи и те свършват в ямата показва историята.
Най трудния път ,но най благословения е да имаш морал, да си неподкупен и справедлив .

Анонимен
Анонимен
23 септември 2025 19:29
Гост
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица
Пепедебил
Пепедебил
23 септември 2025 21:33
Гост

Ние още по-бързо приключихме.

Анонимен
Анонимен
23 септември 2025 17:31
Гост

Преди беше прокуратурата, сега е съда, атака от от едни политически кръгове с грантчета, винаги зад това е стояло желанието им просто да овладеят тези институции, просто да им играят по свирката и сега го виждаме в пълен обем. Псевдо юристи, които тотално катастрофираха с „реформата“ си, освен пропаганда нищо друго не им остава.

Пеналист
Пеналист
23 септември 2025 16:47
Гост
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица
Тролист
Тролист
23 септември 2025 19:59
Гост
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица
Безсилието на Лул чева е кристално.
Безсилието на Лул чева е кристално.
23 септември 2025 16:40
Гост

Извънпроцесуални хватки, но няма вече кой да вярва на лъжливите овчарчета. Явно се цели да се намери основание да се опрададе адвоката пред клиента, че не може да се справи. Ако го пуснат той е , ако не го пуснат виниоявен е съда. И още искаме отвод на съства и ако не го дадат виновни са съдиите, ако дадат пак са виновни, че бягат от оплюван (не от отговорност). Наскоро прочетох изявлението на един „юридически генийй“, който даже беше и министър (К. Зарков на мама), та той даваше мъдри мисли, кое, как било. Бе сине майчин , кога ти си… Покажи целия коментар »

Мунчо
Мунчо
23 септември 2025 16:36
Гост

На Блажко мястото му е точно в ареста! Докато не размисли за „кметския трон“.

До пролетта диетата ще му дойде дюшеш!

Безсилието на Лул чева е кристално.
Безсилието на Лул чева е кристално.
23 септември 2025 16:31
Гост

НА всеки нормален му е ясно, че това са прословутите Лулче визми и Инечевизми. Та да питам отново, с какво толкова юридически е блеснала тази пенсионерска кантора освен с лобизъм и политиканстване. Голям грях имат към българската правна система и и България като държавно устройство, като не забравям и големия юрист Ицо Конституцията. Но този лобистки кръг, конгломерат, картел на всички вече е ясен даже и на съда, който безучастно досега гледаше разбиването на прокуратурата. Това безсилие, което демонстрира Лилчеева води до един извод, явно прокуратурата е права и има достатъчно материали да ги задържи. А сега това шиканиране дори… Покажи целия коментар »

Един обикновен адвокат
Един обикновен адвокат
23 септември 2025 22:05
Гост

Трябва да сте тотално извън правото, за да не знаете какъв е приносът на адв. Доковска, адв. Лулчева, адв. Василев и т.н за българското правораздаване и защитата правата на човека.

Достатъчно е да проследите колко техни дела са били допуснати до Европейския съд по правата на човека, както и каква е успеваемостта им срещу държавата (предимно прокуратурата, следствието и МВР).

Искрено съжалявам за невежеството Ви в професионалните правни среди.

Санитар
Санитар
23 септември 2025 23:01
Гост
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица
ЕСПЧ е соросиден квазиорган
ЕСПЧ е соросиден квазиорган
23 септември 2025 23:49
Гост
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица
Правосъдие
Правосъдие
24 септември 2025 1:03
Гост

Не се излагай! Ти сигурно си някоя от дъщерите на Василев.
Това са дребни, малки, жалки хора.
Срам, че са заемали ръководни позиции в адвокатурата – не подхожда на уважаващ себе си и правото адовкат да хули така съда и да се опита да вкара улицата в съдебната зала.

Запознат
Запознат
23 септември 2025 15:17
Гост

Ееее, аман от тия отвори. Четирима апелативните съдии се отведоха, не помня да е имало друг такъв случай. Просто се губи мярата, налушана се етиката и морала- е, кой да гледа делото? Бай Ставри ли? Уляха се тези зящитници с отводите и така вредят и на клиента си.

Пеналист
Пеналист
23 септември 2025 15:16
Гост

Отказали да се снима видео в залата … Боже Мили, ами по време на Ковид на всички наказателни дела (и мерки също) се правеше видео запис (поне във ВКС), същевременно си имаше и секретар, който води протокола. Когато някой няма адекватен отговор на прост въпрос, то това означава, че на този човек му се дърпат конците! Съдиите Стефан Илиев и Венелин Иванов, очеизвадно са част от SS Семейството в съдебната власт! Те сами се разконспирираха като такива 🙂 Добре, че нямам дела при тия купени човечета.

Тролист
Тролист
23 септември 2025 20:02
Гост

Сигурно страните са правили видеозаписа, нали? Че не си виждал съдебна зала отвътре е очевидно, я беж в Минджевото блогче!

Пеналист
Пеналист
23 септември 2025 15:09
Гост
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица
Съдия, нечленуващ в ССБ
Съдия, нечленуващ в ССБ
23 септември 2025 15:27
Гост
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица
Гошо Хубавеца
Гошо Хубавеца
23 септември 2025 16:08
Гост

всичките пепейци най-много реват като има неправда срещу тях и първи искат съдействие от прокуратурата, която плюят

Пеналист
Пеналист
23 септември 2025 16:46
Гост
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица
Пеналист
Пеналист
23 септември 2025 16:45
Гост
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица
Санитар
Санитар
23 септември 2025 19:08
Гост

Хапчетата, бързо! И да прочетеш за разликата между пострадал-ФЛ, и ощетено ЮЛ! Може и при нас, в килията с меки стени!

Въпрос
Въпрос
23 септември 2025 15:02
Гост

Не мога просто, не мога. Нали миналата седмица плакаха по всички канали, платформи и способи, че съдът не си върши работа като си дава отвод…

Анонимен
Анонимен
23 септември 2025 14:56
Гост
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица
Re: 🐞
Re: 🐞
23 септември 2025 16:31
Гост

Каквото и да си говорим, винаги плискането е мотивирано от 💸

Пеналист
Пеналист
23 септември 2025 14:54
Гост

Цялото дело се базира на една лъжесвидетелка и на измислени обстоятелства от прикриватурата, която изпълнява политическите поръчки на политическата измет – ОПГ ГЕРБ-Ново начало!

Делян Славчев Пеевски
Делян Славчев Пеевски
23 септември 2025 14:53
Гост

Много ясно, че ще откажат, защото Аз така им наредих по телефона в кръчмата. SS Семейството да ми се отчете после! Казах!

Проскубания бухал
Проскубания бухал
23 септември 2025 14:51
Гост

Ей, не спряха да лаят от защитата на Коцев обаче – то бива настояване за отводи и други капризи, целящи буквално вкарване на общественото мнение в съдебната зала, ама вече прекаляват, още малко ще искат те да да си изберат подходящи, проверени от ССБ, политкоректни умнокрасиви съдии. Сбъркали са, да се съсредоточават върху обвиненията и доказателствата и спрат с евтината демагогия, насочена към навния електорат на ППДБ.

Име
Име
23 септември 2025 19:09
Гост
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица
Лидия
Лидия
23 септември 2025 14:44
Гост

И защо кисне в ареста? Еднажена казала, че чула..

Гинчев
Гинчев
23 септември 2025 14:44
Гост

Глупост е това дело бе

Ървин
Ървин
23 септември 2025 14:43
Гост

Така и Иванчева едно време я натиснаха. Защото им беше неудобна

Анонимен
Анонимен
23 септември 2025 15:02
Гост

Е последно адвокатите на Коцев кой точно искат да им гледа мярката? Там има само един зависим от тях наказателен съдия и вероятността да им се падне може да е в края на годината. Много се излага Лулчева вече!

Гошо Хубавеца
Гошо Хубавеца
23 септември 2025 16:09
Гост

и затова лежа осъдена доскоро „невинна“. Мале, мале

Цветанов
Цветанов
23 септември 2025 14:43
Гост

Политически процес

Попчева
Попчева
23 септември 2025 14:42
Гост

Нямам какво да кажа. Този процес е фарс

Божев
Божев
23 септември 2025 14:42
Гост

Ха очаквате да има пестен съдия, който да отсъди справедливо? Не. Всички или са на хранилка при Пеевски или ги е страх от репресии

Анонимен
Анонимен
23 септември 2025 14:41
Гост

Това е просто цинично. Незаконно задържане

Анонимен
Анонимен
23 септември 2025 14:40
Гост

Нали се дрщате какво ще стане накрая. Нвма да има доказателства да бъде осъден и ще осъди прокуратурата. Пари, които ние ще плащаме

Анонимен
Анонимен
23 септември 2025 14:40
Гост

Чакайте да го пуснат. Човека не е доказано виновен, но е изолиран от семейството си

Анонимен
Анонимен
23 септември 2025 14:39
Гост

Всички ама всички съдии са подкупни и пробити

Re: 🐞
Re: 🐞
23 септември 2025 16:34
Гост

Е чак пък всички?!? Има и членове на ССБ в този съд … все пак!