ВСС обяви класирането в конкурса за младши следователи
Кандидатите имат 7 дни да подадат имуществена декларация
Висшият съдебен съвет (ВСС) обяви класирането в конкурса за младши следователи.
Същевременно от днес започва да тече седемдневен срок, в който кандидатите трябва да подадат лично или по пощата декларация за имотното състояние, произход на средства за придобиване на имущество и за наличието на частен интерес. Образец на декларацията е публикуван на сайта на ВСС (виж тук).
Конкурсът беше обявен за 31 места за младши следователи в 15 окръжни прокуратури като най-много – 6, са в Софийската градска прокуратура и в Специализираната прокуратура – 5. Три места има в Русе, по две са в Благоевград, Пловдив, Велико Търново, Разград и Бургас. По един младши следовател е необходим в окръжните прокуратури в Монтана, Перник, Кърджали, Габрово, Варна, Силистра и Сливен.
Първоначално 814 души подадоха документи за участие в процедурата. На писмения изпит се явиха 570 от тях, а до устния стигнаха 396.
Според класирането има само една пълна шестица от двата етапа на изпита – на Иван Аврамов, като същевременно той има оценка „3.00“ от държавните изпити. На втора позиция е Антония Минкова, която има пълна шестица на писмения, „5.95“ на устния и „6.00“ от държавните изпити.
На трета позиция е Натали Тодорова – с „5.94“ на писмения, шестица на устния и шестица от държавните изпити.
26
Коментирайте
Изумително е как тройкаджии и четворкаджии на този тежък конкурс са с отлични оценки. Вероятно не са били оценени в университета адекватно? За тази цел е редно да бъдат наново изпитани-проверовъчно на атестационни държавени-проверовъчни изпити!
Интересно -тройко -четворкаджиите на държавните изпити какъв среден успех имат от следването? Или пък в университета са знаели за тройка, ама по време на стажът като съдебни кандидати са изучили задълбочено материята, иса запълнили пропуските? Всички знаем,че при стажът като съдебен кандидат направо се разкоства правото от учене…
На магистратските конкурси трябва да има „цедка“-на база успеха от държавните изпити. Не може лица със оценка среден да решават човешки съдби. В ЗСВ да се запише-при конкурсите да представиш поне оценка 4,,50 от държавните изпити.
Вие бихте ли искали зъболекар с оценка тройка да ви прави зъбите?
Искате ли хирург с оценка 3 да ви вади апендисита?
Искате ли архитект тройкаджия да ви проектира къщата?
Има и разлика в кой университет е получил тези тройки, дали е на редовна или поправителна сесия, дали е последните 10-тина години, дали е преди 25 … но както и да го гледаш тройка на държавния си е един вид милостиня.
Трябва да има цедка и кой университет си завършил. Щото шестиците на държавните в УНСС, ВТУ, НБУ и пр. се раздават като флаери,а следването минава повече от леко.
Това се казва „катарзис“ от тройки на държавните до пълни шестици на магистратските! Пък същият господин с пълните шестици на прокурорския изпит, който е само седмица по-рано има 3.25 … Ще каже човек, че голям „късмет“ е извадил 🙂
какво да кажем на изпита за съдии по вписванията- Там имаше кандидати с пълни шестици на държавните изпити(тоест показали бестящи знания във всички области на правото!), и пълни двойкаджии на конкурса. Даже това бяха 80 процента от кандидатите. 5 години какво са правили в университета, поне тройка да не изкарат на изпита ?
31 от 570! Ситна цедка. Успех на класиралите се от сърце.
Много високи оценки. Браво!
Особено на Йоана Йорданова 🙂
Късмет в работата и учението
Категорично трябва да успеят
Определено смятам, че е по-добре такива млади хора да заемат държани постове. Но и те трябва да имат интерес
Е да, но системата е покварена и не вярвам да имат желание. Те дано останат в България.
Съветът ми е да си останат тук. Вижда се, че на запад не е по-добре. Стават по-големи галимации там
Желая им само позитивни моменти. Дано променят България
На числа изглеждат умни деца
Надали само на числа. Вярвам, че са интелигенти. Там не приемат, както в УНСС и СУ
Какво искате да кажете за СУ? Малко ли международни състезания спечелиха?
Моите уважения, но по състезания не ходят всички, а само избрани и можещи студенти. Колкото и да спорим в този форум няма да постигнем успех.
При следването и реализацията в тази специалност всичко зависи от теб и желанието ти за успех. Има преписвачи, връзкари и прочие, които не отвориха учебници през нито една от годините. Завършиха с отличия, виждам ги често по конкурсите за магистрати. И оценките им не са никак високи, но работят като съдебни помощници, разследващи полицаи , адвокати.
Оценката за жалост не показва основните знания и ценности на кандидата.
Дано се справят с задачите и някой ден да се издигнат
Успех
Браво, бе, Иване, с тройка от държавните изпити да ги разбиеш на този конкурс, явно си роден за следовател.
Кой знае какво се е случило. П някога преподавателите оценяват много субективно.
Държавните изпити са три, като на всеки изпит комисията е от трима изпитващи-тоест общо се явяваш пред девет лица. Хайде да те оценят субективно на един изп ит-възможно е. Да те прецакат на втори държавен изпит-случва се, ама три тройки на държавните изпити-явно е било заговор според теб?
Това е важно. А оценката по някога е въпрос на късмет.
Уф, стига дискусии по оценките, ами по-бързи обновявайте следствията със свежи младежи, че в Търговище у ужас-единия е с отворена глава и …забравили да му я затворят, другия е алкохолик, с мисли и действия за самоубийство и …помислете си как се работи с такива кадри…