Балотаж Машев – Марчев за председател на Софийската адвокатска колегия
Никой не беше избран в ръководството на първия тур на изборите
Софийската адвокатска колегия не успя да избере нито един член на бъдещото си ръководство на изборите, които се проведоха тази събота и неделя. Избирателната комисия обяви резултатите от вота и те показват, че никой от кандидатите не е събрал повече от половината от гласовете (пълния протокол с всички резултати виж тук). Така ще се наложи повторно гласуване, което ще се проведе на 2 февруари 2020 г. от 9 ч. до 17 ч.
На балотаж за председател отиват Александър Машев и Стефан Марчев. И двамата са членове на настоящия Софийски адвокатски съвет, като Машев е негов зам.-председател.
Най-много гласове на първи тур е получил Марчев – 847. Машев има 698.
От останалите кандидати за председател, които отпадат от балотажа, най-силна подкрепа е получила Райна Аврамова (153), следвана от Владислав Янев (48), Петър Антонов (29) и Пламен Джуров (18).
Марчев получава най-много гласове и като кандидат за член на Софийския адвокатски съвет – 826. Александър Машев има 695 гласа.
Следващият най-голям вот е за адвокатите (изброяваме тези, получили над 700 гласа) Албена Пенова (773), Ивайло Костов (771), Мирослав Мичев (728), Златка Стефанова (724), Валентина Бакалова и Лили Лозанова (720), Десислава Миразчийска и Ива Згурова-Шопова (719), Александър Андреев (717), Вера Даскалова (713), Ваня Траянова (709) и Антон Стефанов (708), Лидия Дикова (705).
За членове на контролния съвет най-много гласове е получил Любомир Владикин – 807, следван от Бойко Войнов (784), Румяна Сидерова (734), Вася Илиева (716), Румен Котов (708) и настоящия председател на колегията Ивайло Данов (702).
На балотаж за председател на дисциплинарния съд отиват Трендафил Трендафилов (767) и Пламен Ангелов (622).
Избрани на първи тур има само сред кандидатите за делегати на Общото събрание на адвокатите в страната (пълния протокол виж тук). Те са Георги Гайдаров (999), Емил Георгиев (968), Георги Димитров (943), Владимир Кинкин (931), Александър Пелев (919), Георги Хорозов (912), Ценимир Братоев (909) и Петромир Кънчев (887).
На балотажа следващата неделя няма да се търси мнозинство от 50% от гласовете, а за избрани ще се приемат получилите най-много гласове. Т.е. в съвета ще влязат първите 26 души с най-висок вот.
Данните от първия тур показват, че от 5948 адвокати, които имат право да гласуват за ново ръководство на колегията, до урните са отишли (или пък са упражнили вота си с пълномощно) 1827. Това са малко над 30% от избирателите.
40
Коментирайте
Браво на бъдещия делегат с 999 гласа. С такава подкрепа можехте да станете и шеф на съвета, ако се бяхте кандидатирали там
Делегатът с 999 гласа е от ОСА – Обединение на свободните адвокати. Te бяха заявили, че няма да участват в изборите и спазиха обещанието. Имат само няколко кандидати за делегати, но 4 от 5-те избрани са от техните. Ще ги видим накъде ще тръгнат. Засега се държат добре, но да не забравяме приказка за стълбата.
Много ми е интересно дали ще има жалби след изборите. Това значи стария съвет да продлъжи да действа.
Ми да бяхте гласували бе.Що не гласувахте?
Лично аз, сред кандидатите за контролен съвет виждам подходящ кандидат, и то разбиращ от материята-в случая за финансите на колегията и контрол за разходването на средствата(с това се занимава контролния съвет). Изберете го!
За първи път в историята на Софийската колегия в последните години има толкова много гласуващи. Адвокатурата взе, че разбра, че користни и полуграмотни хора я управляват от години и се събуди. Млади, образовани и дейни хора се спретнаха, за да променят нещата.Получиха достойна подкрепа, което значи, че адвокатурата е жива! За бога, братя, не пасувайте, а гласувайте!
Смешни са и двамата. Все пак циркът не е задължително удоволствие.
Адвокатските избори не са само за председател! А всички органи на соФийската адвокатуратА, и за ДЕЛЕГАТИ. Ако не подкрепяш даден избор,, гласувай на другите избори, за да не изберат вместо теб. Поне участвай на избора за делегати. А после можеш и да им търсиш и отговорност-НАПРИМЕР АКО ИЗБРАНИ ДЕЛЕГАТИ НЕ ОТИДАТ НА ОБЩОТО СЪБРАНИЕ-миналата година имаше такива, които бяха избрани, но не отидоха, и никой не ги пита-защо са се кандидатирали.
Все пак спретнатите млади, образовани и дейни хора насочиха своя избор към двама, които бяха част от старото ръководство, за което твърдиш, че е користно и полуграмотно ?!
Резултатите са странни-от много гледни точки, и силно вероятно ще бъдат проанализирани в съда(което значи, и че сегашното ръководство ще остане още време). Странно малко са и резултатите на опозиционно настроен кандидат, който не спря да има обструкции против началниците в колегията.
Нормално, единият вършеше черната работа на користното и полуграмотно ръководство, а другият обикаляше по екскурзийки. Не може да се отрече, че НЕЩО е свършено и явно се вижда кой върши работата и кой само приказва.
Единственото, което трябва да има е адвокатура. Единственият човек, който е защитил Левски (Васил Левски) е неговият адвокат. Не е администрацията, която ще оправи работата. Защо са ми избори между Неандерталец 1 и Неандерталец 2, но – пък нека да има шушкане. Малко ме дразни – имаме и проблеми, но защо да се раздува администрацията. С мързеливци съм се родил – с мързеливци живея – ма я у лево малко.
И кой е адвокатът на Васил Левски? Имал ли е такъв,, каква линия на защита е имал? Защото никой и никъде не се споменава да е имал адвокат, но ако вие имате такива сведения-разкажете. То и Георги Димитров е бил без адвокат-и е оправдан от нацисткия съд, а ван Дер Любе е имал, и в резултат на некачествена защита любе е пратен при палачът. При социализмът пък адвокатът трябваше да иска по-тежко наказание и от прокурора. А днес-служебния адвокат-значи със сто проента сигурност-спорузумение,тоест подзащитния е осъждан. Служена защита=споразумение. Егати и защитата. С такава защита прокурори не трябват. В България, дори… Покажи целия коментар »
Вижда се, че едно е когато гласуват 10-12%, но другояче стоят нещата при 30% избирателна активност. Тези избори са уникални в много отношения. Чу се как ударихме дъното и е време да тръгнем нагоре. В управлението трябва да влязат енергични и способни хора. Така, уморените ше могат да излязат в заслужена почивка.
Броя, смятам. Излиза, че ако нямаше изискване за 50+1, сега САС щеше да е целият екип на Марчев + Машев. Да ме поправи някой, ако греша, ама така излиза
Да, голям шамар, звучен
Адвокатска опозииция от ОСА решиха да не се кандидатират за съвета, и за председател. въпреки,че имат ПОВЕЧЕ ОТ добри резултати на изборите за делегати,а в ОСА има почтени хора.
И сред „свободните“ адвокати има не малко безДЕЛНИци, които със своят активност се надяват да увеличат броя на клиентите си.
стане ли Марчев всички акъли на г-жа Гигова, ще почнат да се лансират отново
що ти акълите на г-жа Машева ли предпочиташ?
Машев е Симеоновски кадър, а жена му е член на ВСС – виден защитник на Гешев. Тук става въпрос за борба между различни поколения, възприятия и манталитет.
Напротив, става въпрос за борба между кланове, както навсякъде в султаната.
не я знам г-жа Машева,ама я знам г-жа Гигова, и хич не ме очарова като перспектива
Чрез Машеви получавате Гешев. Честито за такъв избор
Поздравления за Любо Владикин! И към колегите: Сега да не се отпуснете. На 2 февруари за празника – всички в СУ!
Очаквах по-голяма избирателна активност.
Все си мислих, че Машев ще спечели, тъй като е като е зам.-председател на САК.
Това в никакъв случай не е критерий. Напротив, явно не се справя добре и за това не искат да го изберат.
Марчев е човекът, който досега върши 75% от работата на целия съвет. Какво правят останалите не е ясно – но се видя, че доста е ходено по конференции в чужбина и то все по привлекателни дестинации.
Всички с висок вот са от екипа на Марчев. Всички! Това ако не е показателно – пък на. Чисто бламиране на представителите на статуквото
бламиране беше, че не е приет и бюджетът за м.г. това е за хвърляне на оставки, а не сега да ми управляват още една година, защото нямам съмнение, че ще има жалене до откат
Давайте, колеги, да ги изгоним тези болкуци. Има шанс! 50 гласа и можеше да е от първи тур!
Да знаете, че жалби ще има все пак участват двама от редовните жалбоподатели… Новите, които и да се те ще встъпят след година най-рано. Но по-добре късно отколкото никога. Да затвърдим резултатите от първия тур.
Браво, висока избирателна активност, почти като на парламентарни избори.
Явно им е много важно кой ще е шеф и хората около него. Чудя се защо.
Защото интереса клати феса.
ИЗБОРИТЕ СА И ЗА ДЕЛЕГАТИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Делегатите НЕ са шефове-те са част от другите, равни. Гласувай поне за делегати, а после изисквай от делегатите и обяснения какво са свършили на общото събрание.
Това означава, че Марчев има по-големи шансове. На протестен вот ми мирише, особено след като няма нито един избран и за другите длъжности.
Точно така. протестен вот. Да се научат.
Като става дума за член от семейството на обругавания кандидат Александър Машев, да кажем и кои са дядо му – професор Александър Кожухаров ( създател на ЗЗД – действащ десетилетия базов закон) и баща му – проф. Димитър Машев ( Международно публично право, автор на учебниците по дипломатическо и консулско право), царство им небесное! Нека боравим с информацията като юристи, а не като журналисти, ако можем де….😀, че и това не на всеки е по силите.