Съдията от Наказателната колегия на Върховния касационен съд Галина Тонева, професорът по финансово право Сашо Пенов и правната съветничка на президента Румен Радев Невин Фети са новите попълнения в Конституционния съд (КС).

Те ще встъпят в длъжност на 12 ноември 2024 г., когато изтича мандатът на четирима конституционни съдии – назначените от Росен Плевнелиев проф. Марияна Карагьозова и Филип Димитров, избраната от съдиите Таня Райковска и избраният от Народното събрание Константин Пенчев.

Така след 10 дни КС отново ще е в непълен състав, тъй като парламентът няма да е попълнил квотата си.

Кандидатите за конституционен съдия от ВКС и ВАС бяха трима – Тонева, съдията от Гражданската колегия Светлана Калинова и председателят на Търговската колегия Евгений Стайков.

След балотаж между Тонева и Калинова съдиите излъчиха наказателната съдийка за нов член на КС (повече за събранието виж тук).

Галина Тонева е завършила Юридическия факултет на СУ „Св. Климент Охридски“ през 1984 г.

Тя започва пътя си в съдебната система като прокурор в Пета районна прокуратура, а от 1992 г. е съдия в Софийския районен съд. През 1995 г. е повишена Софийския градски съд, а през 1998 г. в Софийския апелативен съд, където беше и зам.-председател и ръководител на наказателното отделение.

През 2009 г. Тонева стана част от екипа на главния прокурор Борис Велчев. Тя беше зам.-главен прокурор при Върховната касационна прокуратура и отговаряше за международната дейност и сътрудничеството с Европейската комисия, съдебната дейност и изпълнението на наказанията.

След края на мандата на Велчев Тонева беше кандидат за главен прокурор, но Висшият съдебен съвет предпочете Сотир Цацаров. За кратко тя беше и негов заместник, но след това се върна в съда.

От 2015 г. след конкурс Тонева беше повишена в Наказателната колегия на Върховния касационен съд.

Тя е доктор по право и е била е член Комисията за ефективност на правосъдието към Съвета на Европа, Експертната група на Комисията за превенция на престъпността и наказателното правосъдие към ООН, както и на  Консултативната комисия към ЕК по въпросите на наказателната политика на ЕС, пряко ангажирана с процеса на създаване на Европейската прокуратура.

Сашо Пенов е роден на 27 юли 1960 г. Завършил е Юридическия факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ и от 1987 г. е асистент по финансово право. Доктор по право е от 1996 г. и е преминал през всички етапи на академичното развитие – от 2000 г. е доцент, а от 2012 г. – професор по финансово и данъчно право.

През 1991 г. и 1992 г. с Вайцзекерова стипендия на Германската служба за академичен обмен е на едногодишна специализация в Института по международно финансово и данъчно право на Университета в Хамбург.  Специализирал е и в международния център за подготовка на кадри при ОИСР във Виена, в университета в Атина, в университета в Саарбрюкен, както и в САЩ.

Сашо Пенов е адвокат от 1994 г.

Той беше и член на Консултативния съвет по законодателството при Народното събрание от 2001 г. до 2017 г. с кратко прекъсване.

Проф. Пенов беше председател на Комисията по опрощаване на несъбираеми държавни вземания и шеф на Правния съвет на президента Георги Първанов.

Той беше и служебен министър на образованието и науката от август 2022 г. до юни 2023 г.

Той беше декан на Юридическия факултет на СУ „Св. Кл. Охридски“ и  ръководител на катедрата по Административноправни науки.

Невин Фети Осман-Йорданова е родена на 2 април 1977 г. Завършила е Юридическия факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ през 2001 г., а четири години по-късно става магистър по защита на националната сигурност от Академията на МВР. През 2010 г. защитава докторска степен по професионално направление „Национална сигурност“ с тема на дисертационния труд „Оптимизиране на мерките за защита на класифицираната информация в индустриалната сигурност“.

За кратко е била адвокат, после старши експерт-юрист в Държавната комисия по сигурността на информацията. От 2004 г. до 2007 г. е асистент и старши асистент по „Защита на класифицираната информация“ в Академията на МВР. От 2007 г. до 2012 г. е Секретар по правни въпроси на президента, а след това и до момента е негов съветник по правни въпроси.

Невин Фети е била и хоноруван асистент по „Гражданско право – обща част“, а от 2015 г. до днес е хоноруван преподавател по „Правен режим на класифицираната информация“ в Юридическия факултет на СУ. Преподава и „Правен режим на достъпа и защитата на информацията“ във Факултета по журналистика и масова комуникация на СУ.

 

75
Коментирайте

avatar
нови хронологично най-добре оценени
колега
колега
01 ноември 2024 18:41
Гост

Познавам лично Сашо Пенов и Невин Фети-професионалисти! А си спомням и сагата на Пенов и други декани с оня преподавател, дето го осъдиха. Изтърпя какво ли не, но му е чиста съвестта пред студенти, преподаватели и университет.

Анонимен
Анонимен
01 ноември 2024 19:07
Гост

Случаят с оня който го осъдиха-.с лицевите опори без тениска по-добре да не го беше припомнял. Остана съмнението,че действа с години специфична дружинка , прикриваща с мълчание мераците на оня осъдения.

Благодарения на смелия студент, който не мълча, а говори пред медиите, и свидетелства в съда оня с лицевите опори без тениска не е преподавател в университета и осъден, макар и условно, вероятно вече реабилитиран. Възниква въпроса-защо колегите -преподаватели на оня мълчаха с години? Или не са знаели, чували, това ли е поантата?

Бай Ганьо
Бай Ганьо
01 ноември 2024 18:28
Гост

Президентските номинации са слаби

Анонимен
Анонимен
01 ноември 2024 18:42
Гост

Статия в медиапул с политнекоретни въпроси-https://www.mediapool.bg/yuristi-s-burno-minalo-popadnaha-v-konstitutsionniya-sad-news364680.html

цитат от статията „Президентът Първанов освободи Пенов заради съмненията, че е защитавал Михов в нарушение на Закона за адвокатурата. Законът не позволява едновременно адвокатът на свободна практика да работи на трудов договор или да бъде държавен служител, в случая шеф на президентския правен съвет.“

до 01 ноември 2024 14:18
до 01 ноември 2024 14:18
01 ноември 2024 18:59
Гост
Да има квота съдии в КС, избирани от плебса
Да има квота съдии в КС, избирани от плебса
01 ноември 2024 17:53
Гост

Начинът на инсталиране на конституционни съдии е изначално сбъркан. Тоест властта си инсталира верни хора, които да ни пазят от произвола и беззаконията на същата тази власт. Правя еретичното предложение в КС да има и квота, избрана след преки избори-нужна е промяна в Конституцията, и какво от това-следващата промяна в Конституцията е предстояща скоро. Да има квота на властта-както сега, но да има и квота, пратена от плебса, след преки избори. Примерно-при 12 съдии-9 да са определяни от властта, както и сега, а трима-от плебса, на преки избори за плебейска квота в КС. Пак властта ще е с предимство, но… Покажи целия коментар »

Подмяната, поради неслучилата се лустрация
Подмяната, поради неслучилата се лустрация
01 ноември 2024 17:33
Гост

В цяла източна Европа имаше ЛУСТРАЦИЯ, а лустрираните и роднините им са по-тихи и от тревата. Завършили право, преди 1989 г търпят мерките на лустрация, право са приемани от верните, най-верните към режима. А не стават началници. Съдии и прокурори, инсталирани, преди 1989г в Чехия и източна Европа търпят лустрацията-без право на работа в бюджетния сектор, без право на пенсии над социалната, при секвестирани недвижими имоти и пари в брой движимо имущество. Няма вариант завършил право, преди 1989г в Чехия-например да стане съдия в конституционния съд. Подобно инсталиране е забранено по силата на действащите и днес лустрационни закони. В Чехия… Покажи целия коментар »

Държавната сигурност си има ново име
Държавната сигурност си има ново име
01 ноември 2024 17:19
Гост

До 1989г специалността наречена днес НАЦИОНАЛНА сигурност – и казваха ДЪРЖАВНА сигурност-зловещото съкращение ДС. В милиционерската академия, създадена по решение на ЦК на БКП имаше специалност и факултет ДЪРЖАВНА сигурност. След промените е променена думата на НАЦИОНАЛНА сигурност. Който е учил модерната специалност национална сигурност, е учил всъщност зловещата държавна сигурност.

Подмяната на името не променя нищо , и националната сигурност, преподавана в Милиционерското училище до 1989г му казваха ДЪРЖАВНА сигурност. Просто е -прилага се принципът на Овертон-първо смени името, за да стане нещо неприемливо и зловещо като държавна сигурност, обществено приемливо, по новому-национална сигурност…

Анонимен
Анонимен
01 ноември 2024 17:25
Гост

Секретно решение на ЦК на БКП за разкриване на академия на МВР- Решение № 9 от 30 април 1987 г. https://politburo.archives.bg/bg/2013-04-24-11-12-48/sekretnidokumenti/1980-1989/2400–9–30–1987–

Анонимен
Анонимен
01 ноември 2024 15:39
Гост

Сашо Пенов безспорно е умен и знаещ. CV-то му също се откроява.
Тепърва ще се види от кого е избрана Галина Тонева – с гласовете на ВАС или на ВКС. Това лесно ще проличи при ново гласуване в КС за служебния кабинет по искане на президента. Ако подкрепи домовата книга – нещата са ясни. И без това 3-ма от съдиите се отметнаха от първото гласуване с 9:2 в полза на отмяна на практически всички конституционни промени, вкл. на домовата книга.

Анонимен
Анонимен
01 ноември 2024 16:49
Гост

Домовата книга е добре да я има, за да спре РР да дерибейства по „Пътя на Копринката“. Поне, докато сме все още парламентарна, а не президентска република.

Лъч надежда
Лъч надежда
01 ноември 2024 15:18
Гост

Назначенията на президента са лъч надежда за правото! Особено това на проф. Пенов – достоен човек и начетен юрист

Скуби Бу
Скуби Бу
01 ноември 2024 15:06
Гост

НяКОЙ май си купи фабрика на 8-ми септември 1944г. 🙂 🙂 🙂 Кочината се тресе. Краят на прасето идва…

Скуби Бу
Скуби Бу
01 ноември 2024 15:09
Гост

…да добавя – и на прасенцата-джуджета също. 🙂 🙂 🙂

Скуби Бу
Скуби Бу
01 ноември 2024 15:10
Гост

Гледайте Марадона в продълженията. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Гафът на Радев
Гафът на Радев
01 ноември 2024 14:51
Гост

Радев дължеше, макари да не е формално длъжен, някакво представяна на кандидатите му за КС. Вмсто това той вдигна шум за купените гласове, скри дълбоко дори от съветника си Димитър Стоянов. И назначи тихомълком две протежета на агент „Гоце“ на ДС, президент Първанов. Докато Стоянов:

„Димитър Стоянов: Смазваща подкрепа получава ППДБ в Хитрино“
https://fakti.bg/bulgaria/923994-dimitar-stoanov-smazvashta-podkrepa-poluchava-ppdb-v-hitrino

МММ
МММ
01 ноември 2024 14:39
Гост

Санкционираният по глобалния акт Магнитски за значителна корупция Делян Славчев Пеевски ще е доволен. Избор под натиск и команда.

Анонимен
Анонимен
01 ноември 2024 14:29
Гост

Много добър избор за Пенов и Фети. Браво на Радев! Чудесен избор.

д-р Фостър от Глостър
д-р Фостър от Глостър
01 ноември 2024 14:19
Гост
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица
Защо нямаше обществено обсъждане????
Защо нямаше обществено обсъждане????
01 ноември 2024 14:13
Гост

Това ли ви е демокрацията-инсталиране без обществено обсъждане? Като имената са пълна изненада за плебса, спомнете си как кандидатурата на Д. Атанасова беше тричана седмици наред в медиите.

Десислава Атанасова получи назначението си 100 пъти по-достойно-тя се яви на тежко обществено обсъждане, в КОНКУРЕНЦИЯ с други кандидати, в сравнение със сегашната апокрифност, липса на обществено обсъждане, и това,че решението се сведе до плебса, без възможност за въпроси, недоволства, предварителни становища.

Парламентът редовно провежда обществено обсъждане, с право на всеки гражданин да присъства и задава въпроси на кандидати за конституционни съди.

Анонимен
Анонимен
01 ноември 2024 14:28
Гост

Ти да не си потребител на топлинна енергия, който не иска да си плаща сметките?

съдия
съдия
01 ноември 2024 17:22
Гост

Най ме е страх от общественото обсъждане. Обикновено се изразява в див вой на две-три грантаджийски НПО-та и ССБ за капак с декларация или протестно писмо. Бай Благой от Долно Нанадолнище и кака Пенка от Сгориград въобще не се интересуват от избора на конституционни съдии, тъй като скоро ще излязат първите сметки за парното , а има риск да бъдат съкратени от работа. И ако от жълтите павета им кажат каква национална важност за демокрацията и независимостта при функционирането на конституционно утвърдените власти има изборът на конституционни съдии, най- много да им теглят една майна. Защото тези хора са разбрали,… Покажи целия коментар »

Димитър
Димитър
01 ноември 2024 14:12
Гост

Браво на съдия Тонева и на проф. Панов,не познавам по-младата дама. Но че отново ССБ са били прецакани е истински балсам за душата ми. Иначе, искрено желая успех и на тримата. Имат и ще имат много работа за вършене, особено с настоящите и бъдещите „морални“ безумия,които се очакват от невероятния тандем Ристю,Натка, Славов и все остальная сволоч. ..

Анонимен
Анонимен
01 ноември 2024 14:30
Гост

И Пенов, и Фети са чудесен избор. Аз от Тонева нямам впечатления, но се надявам и тя да е такъв.

Начо Културата
Начо Културата
01 ноември 2024 14:08
Гост

Кога „Доктор хонорис кауза“ на ПУ – Хр. Стоичков, също ще стане член на КС, щом вече има д-р по Национална сигурност от АМВР в съда?

Анонимен
Анонимен
01 ноември 2024 14:00
Гост

Тонева е избрана с 94 гласа срещу 81 за Калинова по данни на 24 часа. Наскоро ЛЕКС провеше сметки по колко съдии от ВАС и ВКС ще гласуват – news.lex.bg/всяка-колегия-във-вкс-излъчи-кандидат/ Според тези сметки от ВАС щели да гласуват 93, а от ВКС – 89.
Редно този въпрос да се изкоментира.

***
***
01 ноември 2024 13:59
Гост

А това мърляво и бездейно НС кога ще си избере представител? То,като гледаме какви ги избира по-добре и да не избира,ама толкова да са чак неспособни и вредни. Колко време вече държат непопълнени и неконституирани куп важни органи…

Защо нямаше обществено обсъждане????
Защо нямаше обществено обсъждане????
01 ноември 2024 14:08
Гост

Те ще проведат изслушване, обществено.

Виж президентът и сегашните новоинсталиране са над тези неща. Нямаше обществено изслушване и почти изпит на кандидатите-на Десисалва Атанасова бяха задавани и правни въпроси-като на изпит.
Изборът беше сведен, а плебсът само няма думата по въпроса.

На общественото обсъждане на парламента и ГРАЖДАНИ МОГАТ ДА ПРИСЪСТВАТ И ЗАДАВАТ ВЪПРОСИ!

да ама не
да ама не
01 ноември 2024 14:21
Гост

Президента назначава, той не провежда обществени обсъждания.Вземи малко попрочети.Никой президент досега не е провеждал обсъждания. Обсъждания провеждат тези които трябва да постигнат съгласие-отделни парламентарни групи в НС и общите събрания на съдиите от ВКС и ВАС.

И Радев не е читав
И Радев не е читав
01 ноември 2024 18:17
Гост

То и никой президент досега не е правил толкова грешки и вмешателство във независимите власти , които са 3 , а той не еникъдеи не е власт. Това че е избран, не му дава власт и права, още по – малко на ви ето Йотова. Тя пък не спря да се изказва в стил ала бала иназ да се обадя и снимам. Да добре Президента да не обсъжда, но да не се меси в изборите в съдебната власт за Гл. Прокурор, председател на ВАС или ВКС. Нека не се меси в Парламента . Да , избра е , но едвам… Покажи целия коментар »

Анонимен
Анонимен
01 ноември 2024 14:33
Гост

Жалко, че тук пишат правни дилетанти, като теб. Какво обществено обсъждане? Къде е разписана такава процедура? А Десито си припомни кой я инсталира там, където изобщо няма място.

до селянката 01 ноември 2024 14:33
до селянката 01 ноември 2024 14:33
01 ноември 2024 17:10
Гост

Инсталира я Христо Иванов. Има си неговия подпис! А НС провежда обществено обсъждане,без да е записано никъде, и без да е задължително. ОТ УВАЖЕНИЕ КЪМ СУВЕРЕНА. А президентът третира суверена като плебс, и му спусна отгоре кой да бъде инсталиран, без да се интересува от плебса какво мисли.

Смятат ни за плебс-не заслужаваме обществено обсъж
Смятат ни за плебс-не заслужаваме обществено обсъж
01 ноември 2024 14:16
Гост

НС винаги е провеждало обществено обсъждане. И ти-имаш право да присъстваш, дори и да задаваш въпроси. Без ограничение на въпросите, видно от предишното обществено обсъж0дане. НЯМА ОПРАВДАНИЕ ПРОПУСКАНЕТО НА ОБЩЕСТВЕНОТО ОБСЪЖДАНЕ-и от президентът и от Върховните съдибища. Не било задължително. Не е! И за парламентът не е задължително, но парламентът провежда обществено обсъждане с право на задаване на въпросите на кандидати за съдии в КС

Анонимен
Анонимен
01 ноември 2024 14:31
Гост

То по-добре да не избира. Неговите представители навсякъде са все греди. Така е, когато избори, като тези, се правят от изцяло политически орган, в който са събрани куцо и сакато, без изисквания дори за образование и професионализъм.

мнение
мнение
01 ноември 2024 13:53
Гост

Прави крайно неприятно впечатление апокрифността, с която президентът назначи новите съдии. Защо нямаше обществено изслушване, парламентът направи обществено изслушване , а президентът се държи като монарх, сведе решението си до знанието на плебса. Без възможности за въпроса-ама как, ама защо измежду 200 000 юристи-точно те, а не друг. Защо не беше проведен изпит-публичен. Дали дисертация по държавна сигурност, по новому, национална сигурност, от милиционерската академия прави лице пригодно да ни пази от нарушения на властниците? Ако отговорът е да-защо не беше проведено обществено изслушване, какъв е проблемът в публичността, защо това задкулисие? Остава привкус за горчилка, задкулисие, секретност , а… Покажи целия коментар »

Анонимен
Анонимен
01 ноември 2024 13:57
Гост

Чнгесарите винаги са властвали и ще властват в тази държава – АМВР, ДКСИ, Библиотекари /УНИБИТ/, военни летци, пловдивски масони и прочее…….

д-р Фостър от Глостър
д-р Фостър от Глостър
01 ноември 2024 13:57
Гост

На кого прави неприятно впечатление? На новоизлюпените евроатлантици? В Конституцията няма изискване как президента да си излъчва хората, още повече, че е едноличен орган и като неотговорен (освен за д. измяна и нарушение на КРБ)!
Като няма изисквания за нарушаване и като актовете му нямат съдебен контрол – айде наздраве!
Плевнелиев да не би да правеше конкурси?

Изслушване не е мръсна дума
Изслушване не е мръсна дума
01 ноември 2024 14:06
Гост

И за парламента няма изискване да провежда изслушване, но такова се случи. Съдия Десислава Атанасова трябваше да изтърпи това изслушване-в КОНКУРЕНЦИЯ с други кандидати, и агресивната помия, вклч и от некомпететни лица на това изслушване(злобни и тъпи въпроси и аргументи ад хоминем), но сега се спестява на сегашните инсталирани изслушване. Защо-ПРЕЗИДЕНТЪТ НАД ПАРЛАМЕНТА ЛИ Е ,ЧЕ СЕ СПЕСТЯВА ТОВА ИЗСЛУШВАНЕ, а парламентът го проведе? Защо нямаше КОНКУРЕНЦИЯ на кандидати, които след изслушването да си спечелят мястото, а не да бъде секретно инсталиране, каквото се учи в специалността национална сигурност как правилно се прави защита на класифицираната информация? каквато информация-кой ще… Покажи целия коментар »

д-р Фостър от Глостър
д-р Фостър от Глостър
01 ноември 2024 14:16
Гост

Парламента е колективен орган, съставен от различни парламентарни групи. Не случайно използваният израз за излъчване на длъжностни лица е „избира“ и прие процедурни правила са избор на съдии от КС, както прие правила за излъчване и на други изборни длъжности.
Президентът не „избира“, той „назначава“ или „определя“ съответните длъжностни лица, които е оправомощен от КРБ да излъчва.

Смятат ни за плебс-не заслужаваме обществено обсъж
Смятат ни за плебс-не заслужаваме обществено обсъж
01 ноември 2024 14:19
Гост

Президентът не е монарх, че да свежда до плебса небесната си воля. Трябваше да се проведе обществено обсъждане със задаване на въпроси в конкуренция с няколко кандидати. И президентът да прати в КС най-добре представилите се на изслушването.

анонимен
анонимен
01 ноември 2024 14:18
Гост

Моля ви не сравнявайте избора на върховен съдия, професор по право и декан на СУ и единственият специалист по сигурност на данните у нас с Десислава Атанасова. При нея нямаше обществено обсъждане, а ОБЩЕСТВЕНО НЕДОВОЛСТВО.

Смятат ни за плебс-не заслужаваме обществено обсъж
Смятат ни за плебс-не заслужаваме обществено обсъж
01 ноември 2024 14:27
Гост

При Д. Атанасова имаше обществено обсъждане, и е лъжа да се твърди,че такова не е имало. номинацията и беше подкрепена и с подписа на Христо Иванов. Това са фактите.

Да остави настрана интуиту персоне твърденията ти. Фактът е ,че парламентът проведе обществено обсъждане, а сега тези номинации от президента са в условията на пълно затъмнение и липса на просрачност, несе проведе изсулшване, нямаше възможност да се внасят и самовнасят кандидатури за конституционни съдии.

д-р Фостър от Глостър
д-р Фостър от Глостър
01 ноември 2024 14:36
Гост

И като имаше какво?
Имаше колкото да кажем, че имаше. Лицемерието не е право!

Анонимен
Анонимен
01 ноември 2024 14:36
Гост

Кой е Ристю Иванов и защо трябва да има каквото и да било значение, че тоя бил подписал нещо си? Той да не би да е някакъв добър юрист, професор, специалист в конкретна правна област? Него дори адвокатурата го отлюспи. За Деса да не говорим, там правото мълчи.

Анонимен
Анонимен
01 ноември 2024 14:31
Гост

„Единствен специалист по сигурност на данните“??? Я си премерете температурата. А дори и да беше така, какво общо има това с конституционното правосъдие?

Анонимен
Анонимен
01 ноември 2024 14:35
Гост

Пенов и Деса? Само на евроатлантик на посолствен хонорар изобщо може да му хрумне да сравнява тези два полюса.

до 01 ноември 2024 14:18
до 01 ноември 2024 14:18
01 ноември 2024 18:48
Гост

Не е трудно да станеш върховен съдия. Има стотици върховни съдии-повече са от съдиите в СРС. Рано или късно повечето инсталирани ще отидат във Върховния съд.

Трудно е първоначалното влизане в съдебната система на най-ниско ниво. А през 1992 г съдия се ставаше БЕЗ КОНКУРС! Също и прокурор-въпрос на познанства и при безконкурсието е да бъдеш инсталиран в съдебната система. Също и приназначаванката от прокурор в съдия беше без конкурс.

Студент
Студент
01 ноември 2024 14:26
Гост

Достатъчно изявени личности с опит са. Това не е Десито с измислен юридически стаж!

Анонимен
Анонимен
01 ноември 2024 14:30
Гост

Как се става съветник или секретар на президента? Да не би да има конкурс или прозрачна процедура? В администрацията на президента няма назначен след конкурс.

Анонимен
Анонимен
01 ноември 2024 13:36
Гост

И да се надявамееее, че последните малоумщини, натворени от ППДБ и разните им псевдо йористи ще бъдат атакувани и отменени, че хептен се подиграха с Конституцията. Последните избори са типичното доказателство за проблема със служебното правителство и политическия му контрол от домовата книга.

д-р Фостър от Глостър
д-р Фостър от Глостър
01 ноември 2024 13:35
Гост

Айде сега да претоплим манджата чл. 99, ал. 5 от КРБ :)))

Отличен избор
Отличен избор
01 ноември 2024 13:03
Гост

Избора е на Радев е добър и отличен. Невин е малко млада, но добър юрист. За мен е проблем говоренето на Радев, който оспорва другите избори,че не са прозрачни и предрешена състезания, а самия той не дава добър пример и обеснения/ мотиви. Иначе поздравления за юристите , отличните и безспорни юристи Фетишизъм и Пенов. Поздравления и за това към президента, че не е Крумчо Зарков щото е слаб , смешен и не е юрист нещо като полуфабрикат. Благодарим г- н Президент, че не ни нашата Зарков щото с Деса и БелаЗелков щеше да се оцапа работата на на КС

Анонимен
Анонимен
01 ноември 2024 12:40
Гост

Деси не трябва да е сама в КС. Щом падна толкова нивото в КС, не се сърдете нито на Киро, нито на боко, нито на Пееф, нито на асен, нито на който и да било друг. Говеда сме и говеда ще си останем. Още от 14 век, та до ден-днешен……

Анонимен
Анонимен
01 ноември 2024 12:35
Гост

„Докторът“ е такъв по „Национална сигурност“ от АМВР, а не по „Право“ от който и да е ВУЗ. ТОЛКОЗ!!!
Много е къса резервната скамейка явно…… После не се ядосвайте на Гешев и на Сарафов…..

Подмяната, поради неслучилата се лустрация
Подмяната, поради неслучилата се лустрация
01 ноември 2024 17:37
Гост

До 1989г на специалността й казваха специалност ДС- Държавна сигурност. След 1989г името възродено на национална сигурност.

Валя Гигова
Валя Гигова
01 ноември 2024 12:23
Гост

Браво! Чудесен избор! Поздравления и за двамата, и професионалисти и човеци!

МММ
МММ
01 ноември 2024 12:09
Гост

Сашо, който докато беше служебен министър на образованието, идваше на държавни изпити пиян… БРАВО НА РУМЕН!

анонимен
анонимен
01 ноември 2024 12:02
Гост

Браво, браво!

Помним и не забравяме Десислава Атанасова, предателството на ПП-ДБ и дебилщината на ГЕРБ. Опетнихте КС с това назначение!

Добра новина
Добра новина
01 ноември 2024 11:59
Гост

Блестящи назначения! Поне две нива над безобразните полит калинки назначени последно от НС. Браво на президента,че държи стабдарт,недостижим за другите власти! Надявам в днес ВКС и ВАС също да проявят държавническо и отговорно мислене!

Анонимен
Анонимен
01 ноември 2024 11:54
Гост

явно е от догановата АПС. Друго обяснение няма

Анонимен
Анонимен
01 ноември 2024 12:16
Гост

Невин Фети Осман-Йорданова:
По времето на Станишев и Първанов е била старши експерт в ДКСИ и съветник на агент „Гоце“ от ДС, президент Първанов…

Анонимен
Анонимен
01 ноември 2024 12:38
Гост

Пенов беше шеф на Правния съвет на Гоце Първанов. Льотчика пак се изложи……

Юрист
Юрист
01 ноември 2024 11:46
Гост

Имал съм досег с Невин Фети. Отлично подготвен юрист, с доказани във времето морални качества. Поздравления за избора.

Анонимен
Анонимен
01 ноември 2024 11:53
Гост

Много са ти ниски критериите бе батко

Анонимен
Анонимен
01 ноември 2024 11:44
Гост

Жалка работа

Анонимен
Анонимен
01 ноември 2024 11:43
Гост

Ще видим каква ще я свършат

Анонимен
Анонимен
01 ноември 2024 11:41
Гост

Хубава работа. Дано се справят

Анонимен
Анонимен
01 ноември 2024 11:41
Гост

Поздравления.

Анонимен
Анонимен
01 ноември 2024 11:41
Гост

Ооо класици

Проскубания бухал
Проскубания бухал
01 ноември 2024 11:39
Гост

По делата (решенията) им ще ги познаете,че напоследък се говори повече, отколкото да се мисли.

Анонимен
Анонимен
01 ноември 2024 11:38
Гост
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица
Анонимен
Анонимен
01 ноември 2024 12:06
Гост

То за Крумчо въобще не е сигурно че е завършил право. Тая измишльотина във Франция дето я е завършил е нещо като МИО😂

Анонимен
Анонимен
01 ноември 2024 11:34
Гост

Зеленият чорап определено не само се е вмирисал, но и побъркал!!! За Сашката Пенов – окей – име, авторитет и всичко!! Ама за госпожата?????

Анонимен
Анонимен
01 ноември 2024 11:33
Гост

И двамата са ми преподавали – единият в СУ, другият – квалификационен курс. Имам изключително добро мнение и за двамата като професионалисти. Изборът на Радев е отличен. Де да можеше и НС да се похвали с такъв! Очаквам съдебната власт също да излъчи достойни професионалисти, а не поредни връзкари – изпълнители на поръчки, без да се подиграва с назначаване на хора, чието отношение към правото е изцяло политическо и се базира на гола диплома.

Анонимен
Анонимен
01 ноември 2024 14:39
Гост

Горният коментар писах преди промяната в заглавието и статията, когато бяха обявени само Пенов и Фети.